Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> PAŞAKÖY 25 Eylül 2008, Perşembe 12:44
banner

TDP:Ulukışla neden Paşaköy'e bağlı?

TDP:Ulukışla neden Paşaköy'e bağlı?

TDP Mağusa İlçesinden bir heyet Serdarlı’yı ziyaret etti
Emiroğluları; “Ulukışla, Serdarlı yerine, niçin Paşaköye bağlandı?”

Paylaş  
118
222
141
0

banner

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Mağusa İlçe Başkanı Mustafa Emiroğluları başkanlığındaki bir heyet Serdarlı’ya ziyarette bulundu. Parti Meclisi üyesi Hüseyin Angolemli ve Avukat İzzet Gilanlıoğlu ve bazı üyelerin de yer aldığı heyet, bölge sakinlerinin sorunları dinledi ve gündemdeki konular üzerine değerlendirmelerde bulundu. 

Ağırlıklı olarak köylerin belediyelere bağlanması konusunun tartışıldığı gecede, özellikle sınırları Serdarlı ile iç içe geçmiş olan Ulukışla köyünün Paşaköy’e bağlanması kararı sert bir şekilde eleştirildi.

Çok yakın mesafelerde olan Serdarlı ile Ulukışla köylerinin sınırlarının birbiri içine girdiğini, hatta Serdarlı Futbol sahasının Ulukışla sınırları içerisinde olduğunu belirten bölge sakinleri, buna rağmen Ulukışla’nın Serdarlı yerine, oldukça uzakta olan Paşaköy’e bağlanmasının altında başka nedenler aradıklarını dikkat çektiler.

TDP Mağusa İlçe Başkanı Mustafa Emiroğluları ise, önceleri Serdarlıya bağlanan Ulukışla’nın sonradan Paşaköy’e bağlandığını belirterek, bu kararın oy kaygısıyla alındığına dikkat çekti ve kararı siyasi olarak niteledi.

Bölge sakinlerinin ortaya koyduğu tepkinin çok haklı bir tepki olduğunu, verilecek haklı mücadelede TDP olarak yanlarında olacaklarını ifade eden Emiroğluları, hükümetin birçok konuda olduğu gibi, köylerin belediyelere bağlanması konusunda da vatandaşların görüş ve düşüncelerini almadan, ben yaparım olur mantığı ile hareket ettiğini söyledi. Emiroğluları, vatandaşları haklı davaları için mücadele etmeye de davet etti.

CTP-ÖRP koalisyon hükümetinin ‘reform yapacağım’ dediği tüm sektörde kaos yarattığını belirten Emiroğluları, “Eğitimde, tarımda, turizmde, sağlıkta kaos yaratanlar, köylerin belediyelere bağlanması konusunda da kaos yaratmayı başarmışlardır” dedi.

Ekonomik olarak çok zor günlerden geçen vatandaşların yapılan zamların ardından iyice zora girdiklerini, elektrik faturasını gören vatandaşların çıldırma noktasına geldiğine de dikkat çeken Emiroğluları, “Hükümet yaptıkları ve yapmadıkları ile insanları artık çıldırtma noktasına getirmiştir” dedi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Tarım Dairesi, Paşaköy'de üreticilere eğitim verecek
image Tarım Dairesi eğitim çalışmalarına Paşaköy ile devam edecek...
Paşaköy'de mandıra yandı
image Paşaköy mandıralar bölgesinde dün çıkan yangında 15 balya yanarak zarar gördü.
Paşaköy'deki ağılda yangın
image Paşaköy'de, dün saat 12.00 sıralarında, Ağıllar bölgesindeki Kadir Güler'e ait ağıl içerisinde yangın meydana geldi.