Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> PAŞAKÖY 28 Ekim 2008, Salı 12:48
banner

Paşaköy'de Cumhuriyet paneli

Paşaköy'de Cumhuriyet paneli

Prof. Dr. Ata Atun, KKTC Atatürkçü Yaşam Derneği’nin “Anavatanımız 85 Yaşında Konulu Panelini Sundu.

Paylaş  
81
102
87
0

banner

KKTC’nin önde gelen sivil toplum örgütlerinden olan Atatürkçü Yaşam Derneği, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 85.ci yıldönümü dolayısı ile 28 Ekim Salı günü Gazimagosa yakınlarındaki büyük yerleşim birimlerinden Paşaköy’de bir panel düzenledi.

Atatürkçü Yaşam Derneği Genel Merkezi’nin Paşaköy Eşref Bitlis İlkokulu’nda saat 11:30 gerçekleştirdiği “Anavatanımız 85 yaşında konulu panel”de, tanınmış akademisyen Prof. Dr. Ata Atun digital bir sunu yaptı ve bilgi verdi.

Panel’e Paşaköy Eşref Bitlis İlkokulu 4.cü sınıf öğrencileri, okul Müdürü Erdinç Acaroğlu, öğretmen Mustafa Karabıyıklı ve diğer öğretmenlerle birlikte, Atatürkçü Yaşam Derneği Genel Başkanı Ahmet İşcan, Genel Denetleme Kurulu Başkanı Hüda Nalbantsoy, bazı Yönetim Kurulu Üyeleri ile Paşaköy’lüler katıldılar.

Prof. Dr. Ata Atun, katılımcılara görsel ve sesli olarak sunduğu sunusuna, Atatürk’ün doğumundan başlayarak, Osmanlı İmparatorluğunun 19.cu yüzyılın sonlarındaki politik ve ekonomik durumunu aktarmış, Atatürk’ün Harp okuluna girişi, mezuniyeti, katıldığı savaşlar ile 1.ci Dünya savaşının getirdiği yıkıntıyı anlatmıştır. İstiklal Savaşındaki mücadele sonunda yoktan var edilen Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunu, çekilen sıkıntıları, batılı ülkelerden gelen baskıları, yapılan devrimleri, ekonomik atılımlar ile Türk sanayisinin temellerinin atılışını, resimlerle ve o dönemde çekilen filmlerle aktaran Prof. Dr. Ata Atun, panelin kapanışını, öğrenciler ve katılımcılarla birlikte söylenen 10.cu Yıl Marşı ile yaptı.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Tarım Dairesi, Paşaköy'de üreticilere eğitim verecek
image Tarım Dairesi eğitim çalışmalarına Paşaköy ile devam edecek...
Paşaköy'de mandıra yandı
image Paşaköy mandıralar bölgesinde dün çıkan yangında 15 balya yanarak zarar gördü.
Paşaköy'deki ağılda yangın
image Paşaköy'de, dün saat 12.00 sıralarında, Ağıllar bölgesindeki Kadir Güler'e ait ağıl içerisinde yangın meydana geldi.