Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> BEYARMUDU 25 Şubat 2009, Çarşamba 15:19
banner

ÖRP Beyarmudundaydı

ÖRP Beyarmudundaydı

Özgürlük ve Reform Partisi (ÖRP) Genel Başkanı, Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Turgay Avcı, partisinin halkın bütün kesimlerinin çıkarları doğrultusunda siyaset yapmayı hedefleyen bir parti olduğunu belirtti.

Paylaş  
140
191
105
1

banner

ÖRP  seçim çalışmaları çerçevesinde Beyarmudu Örgüt Binasında halka açık bir toplantı düzenledi. Toplantıya ÖRP Genel Başkanı Turgay Avcı, Genel Başkan Yardımcısı Erden Özaşkın, Genel Sekreter Sinan Bağdatlı ve Gazimağusa İlçe Başkanlığı yöneticileri katıldı.

ÖRP Genel Başkanı Turgay Avcı,partilerinin  tek bir sınıf ve kesimin çıkarlarının temsilcisi olmadığını, halkın bütün kesimlerinin ortak çıkarları için çalışan ve Kıbrıs Türk halkının temsilcisi olmayı hedefleyen bir anlayışla merkezde siyaset yapan bir parti olduğunu ifade etti. Avcı,partilerinin  yeni siyaset anlayışının, demokratik  anlayış temelinde devleti ve kurumları değil, insanı ve dolayısıyla bireyi ve bireyin hak ve özgürlüklerini ön plana çıkaran bir anlayış olduğunu dile getirdi.

ÖRP’nin bütün politika oluşturma ve uygulama süreçlerinde insanı merkeze alan bir anlayışla eşitlik ve çoğulculuk ilkesini savunacaklarını vurgulayan Genel Başkan Avcı; kaynakların bütün kesimler ve bireyler arasında fırsat eşitliğine dayalı olarak adil biçimde bölüştürülmesini ve bütün karar alma süreçlerinde ülkedeki farklı kesimlerin eşitlikçi ve çoğulcu biçimde yer almasını sağlamak istediklerini belirtti.

Partilerinin kuruluş amaçlarından birisi olan temiz ve dürüst siyasetin, siyasette ve devlet yönetiminde her türlü yozlaşmanın ve kirlenmenin ortadan kaldırılmasını gerekli kıldığını ifade eden Avcı,bu amaçla ÖRP’nin; gerek parti yönetiminde, gerek siyaset yapma biçiminde ve gerekse de ülke yönetiminin her aşamasında adam kayırmacılığı, her türlü yolsuzluğu, belirli grup ve kesimlerin çıkarlarına öncelik vermeyi, toplum çıkarını bir yana bırakıp bireysel çıkarı ön planda tutmayı tümüyle dışladığını söyledi..


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
1
26 Şubat 2009, Perşembe
Sedat         - irne
En büyük ÖRP, çünkü Avcı gerçekten yeni açılımlar yapıyor. Ülkenin Dışişleri Bakanı olduğunu kanıtladı, KKTC'yi tanıttı.

banner
banner
banner
banner

Kaçak avlanan iki kişiye yasal işlem
image Av koruma ekipleri kaçak av yapan 2 kişiyi yakaladı.
Güney'den geldi, eczaneden ilaç çaldı
image Güney Kıbrıs'ta ikamet eden 68 yaşındaki S.F. Beyarmudu'nda bir eczaneden 90 TL değerindeki ilacı çaldı.
Beyarmudu Belediyesi 9. Patates Kültür Sanat Festivali balıkçılık ve avcılık ...
image Beyarmudu Belediyesi 9. Patates Kültür Sanat Festivali kapsamında balıkçılık ve avcılık yarışmalarını kazananlara Beyarmudu Belediye Başkanı İlker Edip tarafından kupaları verildi.