Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 14 Mayıs 2015, Perşembe 18:24
banner

Tıp-İş Başkanlığı’na Sıla Usar seçildi

Tıp-İş Başkanlığı’na Sıla Usar seçildiKıbrıs Türk Hekimler Sendikası (Tıp-İş) Başkanlığı’na Sıla Usar seçildi.
Paylaş  
13
21
9
0

Tıp-İş’ten yapılan açıklamaya göre, Tıp-İş Olağan Genel Kurulu’nda başkan ve yönetim kurulu seçimi gerçekleştirildi.

Sıla Usar’ın başkan seçildiği genel kurulda Asli Yönetim Kurulu üyeleri Ahmet Varış, Ahmet Ebeoğlu, Bayram Taşseven, Raif Hızal, Fatma Kızıl, Hasan Şafakoğulları ve Arif Ersoy’dan oluştu.

Yedek Yönetim Kurulu üyeliklerine Cem Şen, Mustafa Taşçıoğlu, Adil Özyılkan getirilirken Denetleme Kurulu üyeliklerine Asım Yürüker, Turgut Küçük; Disiplin Kurulu üyeliklerine ise Erol Barçın ve İdris Deniz seçildi.
Oybirliği ile başkanlığa seçilen Sıla Usar görevi devraldığı Erol Şeherlioğlu ve bugüne kadar sendikal mücadelede görev yapmış olan tüm meslektaşlarına teşekkür etti.

Usar yaptığı açıklamada, siyasi erkin yıllardır sistematik olarak hekim emeğini değersizleştiren, ucuzlatan politikalar sürdürdüğünü,  sağlık sistemindeki başarısızlıklarını ört bas etmek için hekimleri hiç bıkmadan sorumlu ve hedef göstermekten geri kalmadığını savundu.

“Sağlık, sosyal devlet anlayışının olmazsa olmazıdır” diyen Usar, ülkedeki siyasi erkin kamu sağlık hizmetlerini gözden çıkardığını, tasarruf adı altında ihtiyaç duyulan kadroları açmadığını ileri sürdü.

Sağlık sistemindeki sorunun salt hukuki bir sorun değil, aynı zamanda siyasi bir sorun olduğunu kaydeden Usar, Sağlık Bakanlığı’nın Sağlık Çalışanları Yasası’nın Anayasa Mahkemesi tarafından yeniden düzenlenmesi önerilen 43. maddesinin tadili için süratle harekete geçmesi gerektiğini belirtti.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Cumhurbaşkanı Akıncı, Ispartalı işadamlarını kabul etti
image Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şükrü Başdeğirmen ve yönetim kurulu üyelerinden oluşan heyeti kabul ederek görüştü.
Basın örgütleri Havadis Gazetesi'ne gelen icrayı değerlendirdi
image Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği ve Basın Emekçileri Sendikası, Havadis Gazetesi’ne gelen icrayı değerlendirerek “Basının susturulmasına ve basın özgürlüğüne halel gelmesine karşı her türlü yasal ve örgütsel gücümüzü k...
Alpay Durduran Kıbrıs sorununu değerlendirdi
image Yeni Kıbrıs Partisi (YKP) Sekretarya üyesi Alpay Durduran, Kıbrıs sorununun çözümünde yetkililere değil halka mesaj vermek ve halkı yanlış bilgilendirmek çabası olduğunu ileri sürerek, bu yüzden çözüm çabalarının iki ...