Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 2 Ocak 2009, Cuma 17:36
banner

Kıbrıs Medya Grubu`nda neler oluyor?

Kıbrıs Medya Grubu`nda neler oluyor?KIBRIS Medya Grubu’ndan şok ayrılıklar sürüyor. Bundan altı ay önce KIBRIS Gazetesi Genel Yayın Koordinatörü Süleyman Ergüçlü ve hemen ardından KIBRIS TV Müdürü Erdinç Gündüz istifa etmişlerdi.
Paylaş  
10
12
10
2

Henüz aradan altı ay geçmesine rağmen istifaların ardı arkası kesilmiyor. birkaç gün önce Yazı İşleri Müdürü ve gazetenin yazarlarından Başaran Düzgün ve KIBRIS TV Müdürü Hüseyin Ekmekçi istifalarını gazete patronu Asil Nadir’e sundu. Bu istifalara dair KIBRIS Medya Grubu`ndan ve istifa eden kişilerden herhangi bir resmi açıklamanın gelmemesi medya kulislerinde birçok söylentiye sebebiyet verdi.

Bunlardan bir tanesi, Başaran Düzgün`ün Süleyman Ergüçlü`den boşalan Genel Yayın Koordinatörlüğü koltuğuna atanması beklenirken, Asil Nadir`in bu mevkiyi Gazeteci Reşat Akar`a teklif etmesi üzerine Başaran Düzgün`ün istifa ettiğidir.

KIBRIS Medya Grubu`ndan bir  yetkili Gazete Patron ve Yöneticilerinden istifa eden kişilere kesinlikle iktidar, mualefet, kurum veya kuruluş aleyhine yanlı yayın yapmaları ve yazı yazmaları yönünde hiçbir müdahalenin ve talebin olmadığını söylerken istifa sebeplerinin bu olmadığını belirtti.

Diğer bir söylenti, Kıbrıs Genç TV tarafından  yeni bir gazetenin hazırlandığı ve istifa eden kişilerin tümünün “Gün” isimli bu yeni gazete bünyesinde toplanacağıdır.

Bu konuda KIBRIS Medya Grubu`nun ve istifa eden kişilerin resmi açıklama yapıp bu söylentilere bir son vereceklerini umut ediyoruz.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
2
ONAY BEKLEYENLER
0
3 Ocak 2009, Cumartesi
Hale Soyer         - Lefkoşa
Kıbrıs Gazetsi kendini ıspatlamış ve KKTC`de dünya standartlarında basılan tek gazetededir diyebilrim. Buna rağmen, basın emekçilerinin hakkı bilerek veya bilmeyerek gasp ediliyorsa buna mutlaka müdahale edilmelidir. Gazetenin buna duyarlı davranacağına eminim. Son zamanlarda yaşanan Başaran Düzgün ve Ekmekçi olayının üzerinde durulması gerektiğine inanmıyorum, bu şahıslar olayları fazlasıyla kişileştirmşler ve kendilerine verilen değeri suistimal etmeye kalkmışlardır.

3 Ocak 2009, Cumartesi
Çetin T. Karaca         - Lefkoşa
Bu olaylara yer verdiğiniz için teşekkür ederim. Ancak esas mesele orada işten çıkartılan birçok muhabir arkadaşlar da var. Bu kriz ortamında aylardır işsiz geziyorlar ve malesef Basın - Sen veya Gazeteciler Birliğine üye olmadıklarından mıdır yoksa bu kurumların ilgisizliğindenmidir bilmiyorum ama çıkıpta hiçbir açıklama veya gazeteye herhangi bir uyarı yapılmıyor. Basın Yasası yıllar sonra yapılsada uygulamada bu yasaya ne uyan var nede doğru düzgün okuyup yasal haklarını bilen var.

Sizleri bu konuda bu sendika ve Birlikte görev alan arkadaşları da göreve davet etmenizi isterim.

Herşeye rağmen sizleri bu konuyu gündeme taşıdığınız için de tebrik ederim.

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Uluçay: "Meclis'in doğal park projesine Cumhurbaşkanlığı'nın destek vermesi m...
image Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay, Cumhuriyet Meclisi Çevre Komitesi tarafından başlatılan Metehan Bölgesine yapılması düşünülen "Doğal Park ve Yeşil Alan" projesine Cumhurbaşkanlığı'nın destek vermesinin m...
Cumhurbaşkanlığı'nda "Şehir Parkı ve Yeşil Alan Projesi" ele alındı
image Cumhurbaşkanlığı'nda bugün Lefkoşa Kermiya'daki (Metehan) 357 dönümlük askeri alanın "Şehir parkı ve yeşil alan olarak düzenlenmesi için hazırlanan kavramsal proje" ele alındı.
23 Nisan Çocuk Festivali'nin açılışı meclis bahçesinde gerçekleşti
image 21. Uluslararası 23 Nisan Çocuk Festivali'nin açılışı meclis bahçesinde düzenlenen etkinlikle gerçekleştirildi