Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 23 Aralık 2016, Cuma 13:57
banner

Siber, Türk Üroloji Derneği'ni kabul etti

Siber, Türk Üroloji Derneği'ni kabul ettiCumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber, 2017 yılında 1500 kişinin katılımıyla KKTC’de Uluslararası bir kongre gerçekleştirmek amacıyla ülkede temaslarda bulunan Türk Üroloji Derneğini kabul etti.
Paylaş  
42
55
38
0

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber, 2017 yılında 1500 kişinin katılımıyla KKTC’de Uluslararası bir kongre gerçekleştirmek amacıyla ülkede temaslarda bulunan Türk Üroloji Derneğini kabul etti.

Meclis Şeref Salonunda gerçekleşen kabulde konuşan Başkan Siber, Uluslararası düzeyde gerçekleşecek böylesine bir kongreye ülke olarak evsahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını söyledi.

Kongrenin bilimsel açıdan büyük katkıları olacağı gibi ,gelecek olan ürolog ve doktorların da KKTC’yi tanıyabilmeleri açısından büyük bir fırsat teşkil edeceğini ifade eden Siber, bunun aynı zamanda turizm açısından da olumlu bir katkısı olacağını belirtti.

Siber, KKTC’nin mevcut durumu itibariyle zaman zaman Uluslararası organizasyonların ülkede yapılmasına engeller çıktığına vurgu yaparak buna rağmen sanat,kültür ve tıp gibi insani konularda ambargo konulmaması konusunda ısrar ederek her platformda bunun bir iyi niyet göstergesi olduğunu dile getirdiklerini söyledi.

KKTC’nin bu tür kongreler için gerek iklim gerek ise altyapı açısından çok uygun olduğunu dile getiren Siber, kongrenin başarılı geçmesini temenni etti.

TELLALOĞLU

Aynı zamanda Kıbrıslı Türk olan, Türk Üroloji Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Prof.Dr. Serhat Tellaloğlu da kabulde yaptığı konuşmada, derneğin 1979 yılından itibaren birçok Uluslararası kongreyi Kuzey Kıbrıs’ta yaptıklarına işaret ederek 2017 yılı kongresini de yine gerçekleştirmek amacıyla temaslarda bulunduklarını söyledi.

Devlet ve hükümet yetkililerinin desteği ile kongrenin çok daha anlamlı ve başarılı olacağına inandıklarını dile getiren Tellaloğlu, kongre ile ilgili teknik bilgiler de verdi.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Oktay: "Hidrokarbon kaynakları konusunda KKTC'yi kimsenin insafına bırakacak ...
image Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Kıbrıs konusunda; Rum tarafının Kıbrıs'ta tek hakimin kendileri olmadığı ve Kıbrıslı Türklerin en az kendileri kadar eşit ve hak sahibi olduğunu içine sindirmesi halinde çıkış yolu buluna...
Oktay: "Kıbrıslı Türklerin çıkarına olmayan hiçbir şeyde oldubittiye izin ver...
image Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, gerek ada etrafındaki hidrokarbon kaynakları gerekse Kıbrıs sorununda, Kıbrıs Türklerinin çıkarına olmayan hiçbir şeyin, hiçbir şekilde oldubittiye getirilmesine müsaade et...
KTTO heyeti Ankara'da temaslarda bulunuyor
image Odadan verilen bilgiye göre, Türkiye-Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Ticaret Odası Forumu toplantısı nedeniyle Ankara'da bulunan Turgay Deniz başkanlığındaki Kıbrıs Türk Ticaret Odası heyeti, bugün Ankara Ticaret...