Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 3 Ocak 2017, Salı 15:01
banner

Siber, YÖDAK heyetini kabul etti

Siber, YÖDAK heyetini kabul ettiCumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber, Prof. Dr. Akile Büke Başkanlığındaki Yükseköğretim Planlama, Denetleme, Akreditasyon ve Koordinasyon Kurulu (YÖDAK) heyetini kabul etti.
Paylaş  
45
40
42
0

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber , Prof. Dr. Akile Büke Başkanlığındaki Yükseköğretim Planlama, Denetleme, Akreditasyon ve Koordinasyon Kurulu (YÖDAK) heyetini kabul etti.

Meclis Şeref salonunda gerçekleşen kabulde bir konuşma yapan Siber, Prof.Büke’yi kutlayarak yeni görevinde başarılar diledi.

Siber, YÖDAK’ın çok önemli ve sorumluluk gerektiren bir kurum olduğuna vurgu yaparak Başkanın bir Kadın olmasının , kadının yönetimde görünür yüzünü artırması açısından da memnuniyet verici olduğunu söyledi.

Ülkenin bir eğitim adası olma yönünde ilerlediğini, ancak birçok kurumda olduğu gibi üniversiteler de sorunlar yaşanabilidğini ifade den Siber:“Kendi kurumlarımızı daha ileriye taşımayı başarırsak, yaşam kalitemizi yükseltmiş olacağız” dedi.

YÖDAK ile ilgili güzel çalışmalar yapılacağına olan inancını dile getiren Siber, Mecliste de Yüksek Öğrenim konusunda yapılacak çalışmalara her türlü katkıyı koymaya hazır olduklarını vurguladı.

Siber: “Sayıca artan üniversitelerimizin, kalite olarak da Uluslararası standartlarda adından söz ettirmesi bizlere gurur verir.Ülkemizin şartlarına baktığımızda, dünyaca tanınmış diplomaların olması ve mezunlarımızın dünyanın çeşitli yerlerinde iyi yerlerde görevler alması bizler için gurur kaynağıdır. Ancak bizlere düşen görevler de vardır. Bu görevleri de elbirliği ile yaparsak iyi işler başaracağımıza eminim.” dedi.

Özerk üniversite konusunda vurgu yapan Siber, Yödak yasasının Meclis’e geldikten sonra paydaşların görüşlerinin alınacağı ve yasanın özerk bir yapıda olması konusunda birlikte çalışılacağını söyledi.

BÜKE

YÖDAK Başkanı Prof. Dr. Akile Büke de konuşmasında,KKTC’de görev yapmaktan mutlu olduğunu belirterek, ülkede yükseköğretimin iyi bir yerde olduğunu ancak yapılması gereken de çok şey olduğunu da söyledi.

Büke, hem Üniversitiler hem de Devletin birlikte yürüteceği çalışmalarla bütün zorlukların üstesinden gelebileceklerine inanç belirtti. Yeni hazırlanmakta olan YÖDAK yasası ile ilgili görüşlerini Meclis’e ileteceklerini ifade eden Büke, uluslararası alanda akredite olabilmek için özerk bir yapıda olmasının önemine vurgu yaptı.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Akıncı: "Bu iş tangoyu aştı, bize sirtaki ve halay gerekir. El ele tutuşarak,...
image Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı basın toplantısı düzenledi.
Dünya Basın Konseyleri Birliği'nin toplantısı yarın Girne'de...
image Dünya Basın Konseyleri Birliği'nin (World Association of Press Councils-WAPC) 2018 Genel Kurulu yarın saat 10.00'da Girne Lord’s Palace Otel'de yapılacak.
Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Yasa Tasarısı tamam...
image Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu, Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Yasa Tasarısı'nı madde madde görüşerek bugünkü çalışmalarını tamamladı.