Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 7 Eylül 2017, Perşembe 08:26
banner

Kediyi astı, bir de fotoğrafını paylaştı: "Bana bulaşanın sonu bu... Ne kedileri ne de insanları severim"

Kediyi astı, bir de fotoğrafını paylaştı: Bana bulaşanın sonu bu... Ne kedileri ne de insanları severimH.Ç. isimli kişinin sosyal medya hesabından paylaştığı ve bir kediyi boğazından ipe asarak öldürmüş olduğu anlaşılan fotoğraf infial yarattı.
Paylaş  
37
42
33
0

Kıbrıs Postası

Kıbrıs sosyal medyası, bir kedinin boğazından iple asılmış halde öldürüldüğünü gösteren fotoğrafla sarsıldı. H.Ç. isimli şahsın sosyal medya hesabından 'Bana bulaşanın sonu bu ne kedileri nede insanları severim” notuyla yayınladığı fotoğraf büyük tepki uyandırdı.

Kıbrıs Dünya Yalnız Bizim Değil Hareketi fotoğrafın paylaşılmasının ardından yayınladığı bildiriyle suç duyurusunda bulundu. Hareket, polis teşkilatı ve Tarım Bakanlığı'nı Hayvan Refahı Yasası'ndan kaynaklanan görevini yapmaya davet etti.

“SUÇLUYU BULUN, CEZA KESİN”

“Bu ülkede Hayvan Refahı Yasası var ama hayvanların ne kadar refah içinde yaşadığı ne yazık ki bu iğrenç fotoğrafta görülmektedir” denilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Hayan Refahı Yasası'nın 6'ncı maddesine göre, hayvanlara kötü muamele yapmak yasaktır. Hayvanlara kötü muamele yapıldığını gören kişiler Polis Örgütüne ihbarda bulunur. Polis Örgütü gerekli yasal prosedürü uygular ve yapılan ihbarı Bakanlığın bilgisine getirir. Yasanın 24'üncü maddesine göre bu suçu işleyenler hakkında aylık brüt asgari ücretin 4 (dört) katı tutarında idari para cezası uygulanır. Ve 23'üncü maddeye göre de bu Yasada yer alan idari para cezaları, Bakanlık tarafından verilir ve ilgililere ceza ihbarnamesi tahtında yazılı olarak tebliğ edilir. Dolayısıyla, yasalara saygılı bir hukuk devleti isek polisin ve Tarım Bakanlığı'nın bu fotoğrafı açık bir ihbar kabul ederek derhal harekete geçip, suçluyu bulması ve ceza kesmesi gerekiyor”.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
19
 
3
 
2
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Atun: "Ülkeye ucuz enerji sağlanması önemli"
image UBP Milletvekili Sunat Atun, Ekonomi Bakanlığının daire olarak daraltıldığını ancak Kalkınma Bankası ve Serbest Liman gibi önemli kurumları bünyesinde bulundurduğunu kaydetti, ülkenin kalkınması ve gelişmesi için baka...
Toros: "Kayıt dışılıkla mücadelenin devlet politikası haline gelmesi önemli"
image CTP Milletvekili Fikri Toros ise konuşmasında ekonomi bilimi konusunda bilgiler verdi.
Denktaş: "Adalet Bakanlığı kurup yargıyı oraya bağlamayı istemek ülkenin sonu...
image Maliye Bakanı Serdar Denktaş da tasdik memurluğu konusunda yapılan konuşmaya işaret ederek sadece hukuk mezunu olan tasdik memurlarının hukuk bilgisi gerektiren anlaşmaları imzalaması konusunda düzenlemenin yapıldığın...