Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 7 Eylül 2017, Perşembe 08:26
banner

Kediyi astı, bir de fotoğrafını paylaştı: "Bana bulaşanın sonu bu... Ne kedileri ne de insanları severim"

Kediyi astı, bir de fotoğrafını paylaştı: Bana bulaşanın sonu bu... Ne kedileri ne de insanları severimH.Ç. isimli kişinin sosyal medya hesabından paylaştığı ve bir kediyi boğazından ipe asarak öldürmüş olduğu anlaşılan fotoğraf infial yarattı.
Paylaş  
49
52
45
0

Kıbrıs Postası

Kıbrıs sosyal medyası, bir kedinin boğazından iple asılmış halde öldürüldüğünü gösteren fotoğrafla sarsıldı. H.Ç. isimli şahsın sosyal medya hesabından 'Bana bulaşanın sonu bu ne kedileri nede insanları severim” notuyla yayınladığı fotoğraf büyük tepki uyandırdı.

Kıbrıs Dünya Yalnız Bizim Değil Hareketi fotoğrafın paylaşılmasının ardından yayınladığı bildiriyle suç duyurusunda bulundu. Hareket, polis teşkilatı ve Tarım Bakanlığı'nı Hayvan Refahı Yasası'ndan kaynaklanan görevini yapmaya davet etti.

“SUÇLUYU BULUN, CEZA KESİN”

“Bu ülkede Hayvan Refahı Yasası var ama hayvanların ne kadar refah içinde yaşadığı ne yazık ki bu iğrenç fotoğrafta görülmektedir” denilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Hayan Refahı Yasası'nın 6'ncı maddesine göre, hayvanlara kötü muamele yapmak yasaktır. Hayvanlara kötü muamele yapıldığını gören kişiler Polis Örgütüne ihbarda bulunur. Polis Örgütü gerekli yasal prosedürü uygular ve yapılan ihbarı Bakanlığın bilgisine getirir. Yasanın 24'üncü maddesine göre bu suçu işleyenler hakkında aylık brüt asgari ücretin 4 (dört) katı tutarında idari para cezası uygulanır. Ve 23'üncü maddeye göre de bu Yasada yer alan idari para cezaları, Bakanlık tarafından verilir ve ilgililere ceza ihbarnamesi tahtında yazılı olarak tebliğ edilir. Dolayısıyla, yasalara saygılı bir hukuk devleti isek polisin ve Tarım Bakanlığı'nın bu fotoğrafı açık bir ihbar kabul ederek derhal harekete geçip, suçluyu bulması ve ceza kesmesi gerekiyor”.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
19
 
3
 
2
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

"Yeni yapılar yapmak yerine, eski yapıları değerlendirelim"
image Kaderine terk edilen Valide Hanım Konağı’nı restore ettirerek, butik otel ve kafe haline getiren Sümer Siber Gülercan ve Cemal Gülercan çifti, yeni yapılar yapmak yerine, eski yapıların değerlendirilmesi gerektiğine d...
LAÜ İİBF Dekanı Şafaklı: "Kıbrıs'ın güneyinde büyük bir tabu yıkıldı"
image Ağustos 2018’de patlak veren ve etkilerini halen sürdüren ‘döviz krizi’ beraberinde Güney’den kuzeye yapılan geçişlerde yüzde 260’a dayanan bir yükselişe sebep oldu. Özellikle kara sınır kapılarına yakın olan Kıbrıslı...
Ahmet Tema yaşamını yitirdi
image Lefkoşa'nın iz bırakmış kimliklerinden, Ahmet Tema hayatını kaybetti