Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 7 Mart 2018, Çarşamba 14:38

Kıbrıs Türk Kadınlar Birliği, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle mesaj yayınladı

Kıbrıs Türk Kadınlar Birliği, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle mesaj yayınladıKıbrıs Türk Kadınlar Birliği, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yarın saat 10.00’da Lefkoşa’daki Atatürk Anıtı, Dr. Fazıl Küçük heykeli ve Zübeyde hanım büstüne çelenk koyacak. Birlik ayrıca saat 11.00’ de eski başkanları Süheyla Küçük’ü ziyaret edecek.
Paylaş  
0
0
0
0

Kıbrıs Türk Kadınlar Birliği, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yarın saat 10.00’da Lefkoşa’daki Atatürk Anıtı, Dr. Fazıl Küçük heykeli ve Zübeyde hanım büstüne çelenk koyacak. Birlik ayrıca saat 11.00’ de eski başkanları Süheyla Küçük’ü ziyaret edecek.

Kıbrıs Türk Kadınlar Birliği Genel Başkanı Gülten Feridun, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” nedeniyle yayınladığı mesajda, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü çerçevesinde konferans, panel, gösteri ve sunumlarla kadının toplumdaki yeri ve ulaşılmaya çalışılan hak ve özgürlüklerle, cinsiyet eşitliğinin konuşulduğunu belirtti. Feridun, “Yükselmeyi başaran kadınlarımızla hayatını hiçe sayıp evlatları veya ülkemiz için kendini feda eden cefakar ve vefakar kadınlarımızı gururla anarız” ifadesini kullandı.

Feridun, kadınların uğradığı gayri insani davranışların önünü almak için çareler veya çıkış yolları aradığını belirterek, bu çirkinlikleri kınadıklarını kaydetti.

Ülkede kadın, çocuk cinayetleri, tacizler, istismar ve tecavüzler yaşandığını belirten Feridun, bu olayların çoğunun aile içinden ve yakın çevreden geldiğini, yetkililerin bu olayları önlemek adına çözüm üretmesi gerektiğini vurguladı.

Feridun, kadınlara haksızlıkların yaşanmayacağı, şiddetten uzak, sağlıklı ve mutlu günler dileyerek, “Dünya Kadınlar Günü”nü kutladı. 


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

Kaptansız KTAMS dönemi resmen başladı
36. Olağan Genel Kurulu’nu bugün yapan KTAMS, yeni Yönetim Kurulu üyelerini belirledi. Geçtiğimiz hafta başkanlık görevine talip olmayacağını duyuran Kaptan, Yönetim Kurulu’nda yer almadı.
İnşaat Mühendisleri Odası Ormanı'na 4 bin 580 fidan dikildi
İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) ile Orman Dairesi’nin işbirliğinde, İnşaat Mühendisleri Odası Ormanı’na "Geleceğe Bırakılacak En Güzel Miras Ağaçtır" sloganı ile bugün yapılan etkinlikle 4 bin 580 fidan dikildi.
Denktaş, Derinya ve Aplıç kapılarıyla ilgili açıklama yaptı
Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Serdar Denktaş, Derinya ve Aplıç kapılarıyla ilgili açıklama yaptı.