Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 7 Mart 2018, Çarşamba 14:38
banner

Kıbrıs Türk Kadınlar Birliği, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle mesaj yayınladı

Kıbrıs Türk Kadınlar Birliği, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle mesaj yayınladıKıbrıs Türk Kadınlar Birliği, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yarın saat 10.00’da Lefkoşa’daki Atatürk Anıtı, Dr. Fazıl Küçük heykeli ve Zübeyde hanım büstüne çelenk koyacak. Birlik ayrıca saat 11.00’ de eski başkanları Süheyla Küçük’ü ziyaret edecek.
Paylaş  
0
0
0
0

Kıbrıs Türk Kadınlar Birliği, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yarın saat 10.00’da Lefkoşa’daki Atatürk Anıtı, Dr. Fazıl Küçük heykeli ve Zübeyde hanım büstüne çelenk koyacak. Birlik ayrıca saat 11.00’ de eski başkanları Süheyla Küçük’ü ziyaret edecek.

Kıbrıs Türk Kadınlar Birliği Genel Başkanı Gülten Feridun, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” nedeniyle yayınladığı mesajda, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü çerçevesinde konferans, panel, gösteri ve sunumlarla kadının toplumdaki yeri ve ulaşılmaya çalışılan hak ve özgürlüklerle, cinsiyet eşitliğinin konuşulduğunu belirtti. Feridun, “Yükselmeyi başaran kadınlarımızla hayatını hiçe sayıp evlatları veya ülkemiz için kendini feda eden cefakar ve vefakar kadınlarımızı gururla anarız” ifadesini kullandı.

Feridun, kadınların uğradığı gayri insani davranışların önünü almak için çareler veya çıkış yolları aradığını belirterek, bu çirkinlikleri kınadıklarını kaydetti.

Ülkede kadın, çocuk cinayetleri, tacizler, istismar ve tecavüzler yaşandığını belirten Feridun, bu olayların çoğunun aile içinden ve yakın çevreden geldiğini, yetkililerin bu olayları önlemek adına çözüm üretmesi gerektiğini vurguladı.

Feridun, kadınlara haksızlıkların yaşanmayacağı, şiddetten uzak, sağlıklı ve mutlu günler dileyerek, “Dünya Kadınlar Günü”nü kutladı. 


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Meteoroloji Dairesi'nden toz uyarısı!
image Afrika üzerinden taşınan toz zerrecikleri etkili olmaya başladı. Ayrıca önümüzdeki hafta boyunca yağmur bekleniyor.
Hasipoğlu: "Varsayım üzerine 4-1 petrol payı! Sadaka mı veriyor!"
image UBP Milletvekili Oğuzhan Hasipoğlu, Rum lider Anastasiades'in, adanın doğal zenginliklerinin paylaşımının 4’e 1 nüfus oranı üzerinden yapılması teklifini değerlendirdi.
Besim: "İshal, kusma ve ateş gibi durumlarda hastaneye başvurulmalı"
image Sağlık Bakanı Filiz Besim, yapılan analizler sonucu bazı bölgelerde rastlanan kirlilik nedeniyle halkı uyarma gereği duyduklarını belirterek, vatandaşlara ishal, kusma ve ateş gibi durumlar söz konusu olması halinde h...