Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 13 Haziran 2018, Çarşamba 17:29
banner

Gardiyanoğlu: "Harmancı'nın sözleri, vadettiği yönetim biçiminin aynasıdır"

Gardiyanoğlu: Harmancı'nın sözleri, vadettiği yönetim biçiminin aynasıdırUBP Lefkoşa İlçe Başkanı Sadık Gardiyanoğlu, Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı ve TDP Adayı Mehmet Harmancı’nın dün akşam bir etkinlikte “Lefkoşa’yı Çakallara teslim etmeyeceğiz” şeklindeki sözlerini eleştirdi.
Paylaş  
13
11
13
1

Gardiyanoğlu bugün yaptığı yazılı açıklamada “Lefkoşa’yı Çakallara teslim etmeyeceğiz” şeklindeki söylemi, ne siyasi ahlaka, ne insan terbiyesine, ne de Kıbrıs Türk insanının hoşgörüsüne sığmayan ifadeler olarak kayda geçmiştir” dedi.

Gardiyanoğlu'nun açıklaması şöyle:

“Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı ve TDP Adayı Mehmet Harmancı’nın, kendisinden görevi devralması neredeyse kesin olan adayımız Hasan Sertoğlu ile diğer aday Sayın Gencay Eroğlu’nu hedef alarak sarf ettiği, “Lefkoşa’yı Çakallara teslim etmeyeceğiz” şeklindeki söylemi, ne siyasi ahlaka, ne insan terbiyesine, ne de Kıbrıs Türk insanının hoşgörüsüne sığmayan ifadeler olarak kayda geçmiştir.

Sayın Harmancı’nın sözlerini kendisine iade eder, yaptığı bu çirkin propagandanın, vadettiği yönetiminin aynası olduğunun bilinmesini isteriz.

Ulusal Birlik Partisi, tabanı, seçmeni ve sempatizanları geleneklerine ve köklerine sahip çıkan, demokratik teamüller içerisinde siyaset yapan, parti içerisinde her fikri ve düşünceyi özgürce konuşabilen kişilerden oluşur.

Büyük bir parti olmanın verdiği rahatlıkla zaman zaman farklı görüşler etrafında örgütlenen gruplar oluşabilir ve yine demokratik teamüller çerçevesinde parti içerisinde de gruplaşmalar yaşanabilir ancak Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı ve TDP Adayı Mehmet Harmancı’nın dün gece bir seçim etkinliğinde rakiplerine karşı sarf etmiş olduğu çirkin sözler gibi saldırılar, özellikle Ulusal Birlik Partisi içerisindeki küçük fikir ayrılıklarının ortadan kalkmasına, partililerin çirkin saldırılara karşın birbirlerine kenetlenmesini sağlamaktadır.

Sayın Harmancı’nın bu çirkin saldırısı bizi birbirimize kenetlemek ve Lefkoşa Türk Belediyesi’ni iş bilmezlerden kurtarmak için daha fazla çalışmaya motive etmiştir.

Seçim sürecinin en azından geriye kalan kısmının centilmenlik ve hoşgörü ile geçmesini temenni ederim.”


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
4
 
0
 
5
 
0
 
2
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
13 Haziran 2018, Çarşamba
Dogu ileri         - Lefkoşa
Bravo sadik bey bu terbiyesiz belediye baskanina haddini secimde bildireceyik

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Canan Onurer ile "Sabahın Haberleri" (CANLI YAYIN)
image Canan Onurer, hafta içi her gün sabah saat 08.30’da Kıbrıs Postası TV’de gündemi değerlendiriyor…
İş Adamları Derneği ilk ziyaretini Başçeri'ye yaptı
image İş Adamları Derneği (İŞAD) kısa süre önce değişen yeni ismi ile İş İnsanları Derneği geçtiğimiz hafta gerçekleştirdikleri Genel Kurul sonrası ilk resmi ziyaretlerini Türkiye'nin Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri’y...
Kent Güvenlik Sistemleri Kurulu, sabit kameralar için izin başvurularını değe...
image Kent Güvenlik Sistemleri Kurulu bugün toplandı.