Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 11 Temmuz 2018, Çarşamba 12:41
banner

Sol Hareket: "Halkı koruyucu tedbirler hayata geçirilmeli"

Sol Hareket: Halkı koruyucu tedbirler hayata geçirilmeliSol Hareket adına yazılı açıklamada bulunan Abdullah Korkmazhan, 4’lü koalisyon hükümetin bir ekonomi politikası olmadığını ve ekonomik kriz karşısında hükümetin acizliğinin faturasını halkın ödemek zorunda bırakıldığını belirterek, TL’nin döviz karşısında değer kaybı ile çaresizlik içerisinde olan halka acımasız zamlar ile bir darbede hükümetin vurduğunu belirtti.
Paylaş  
4
1
4
0

Halkın büyük bir kesiminin her geçen gün daha da yükselen döviz ve zorlaşan ekonomik koşullar karşısında hayatta kalma mücadelesi verdiğini ve borçlanarak yaşamaya çalıştığını kaydeden Korkmazhan, elektrik ve akaryakıtın yanı sıra dövize endeksli her şeyin zamlandığını, kısa süre önce asgari ücrete yapılan komik artışın iki katı pahalılık yaşandığını ve hayat pahalılığının dayanılmaz boyutlara ulaştığının altını çizdi.

Hükümetin sorunlara çözüm bulmak yerine bahneler yaratarak bunların ardına gizlenmeye çalıştığını ve enkaz edebiyatına sarıldığını kaydeden Korkmazhan, “Elektrik dahil herşeyin zamlanmasını tetikleyen büyük oranda akaryakıta yapılan zamlardır. Akaryakıt fiyatlarının yarısı vergiler ve fonlardır. Yani vergi ve fonlar ile akaryakıt fiyatları maliyetinin iki katına piyasaya sürülmektedir. Ülkemizde akaryakıtın, elektriğin ve hayatın zamlanmasının temel nedeni, dövizin yanı sıra vergi ve fonlardır. Hükümet ettiğini iddia edenler, vergi ve fonlardan feragat ederek halkı rahatlatmayı hiç düşünmüyor mu?” dedi.

Hükümetin attığı her adımın mevcut statükoyu korumaya ve sürdürmeye dönük olduğunun altını çizen Korkmazhan, astronomik ve acımasız zamların geri alınması ve halkı koruyucu ekonomik tedbirlerin hayata geçirilmesini talep etti.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Cratos Otel'in ahşap evlerinde yangın çıktı!
image Ülkenin tanınmış otellerinde Cratos Otel'in plajında bulunan ahşap evlerinde yangın çıktı.
Akaryakıt fiyatlarının tümü 1 TL'ye yakın zamlandı!
image İçinde bulunduğumuz 2018 yılında altıncı kez zamlanan akaryakıt fiyatları, birim başına en az 85 kuruş zamlandı. Yapılan son zam, bir önceki 50 kuruş civarı zammı da geçerek yılın en yüksek ücretlendirmesi oldu.
Vergisiz akaryakıt ödendi
image Akaryakıt hak edişleri, 8 bin 387 üreticiye yatırıldı.