Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 5 Ağustos 2018, Pazar 09:05
banner

Atakan: "Uçaklar full, KKTC uçuşlarında zorluk yok"

Atakan: Uçaklar full, KKTC uçuşlarında zorluk yokBayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, KKTC uçuşlarındaki tek bir uçakta bile, boş koltuk olmadığını belirterek, dolayısıyla Kuzey Kıbrıs uçuşlarında herhangi bir zorluğun olmadığına dikkat çekti ve hava yolu ulaşımına yönelik gerekli çalışmaların yapılacağını kaydetti.
Paylaş  
9
1
10
0

• Özellikle Kuzey Kıbrıs uçuşlarında maliyetlerin çok yüksek olduğu ve havayolu şirketlerinin KKTC hükümetinden bir kolaylık sağlamasını bekledikleri yönündeki iddiaları Kıbrıs Postası’na değerlendiren Ulaştırma Bakanı Atakan, KKTC uçuşlarındaki tek bir uçakta bile, boş koltuk olmadığını belirterek, dolayısıyla Kuzey Kıbrıs uçuşlarında herhangi bir zorluğun olmadığına dikkat çekti.

• Bakan Atakan, İstanbul’daki iki havaalanının da genelde full olduğuna dikkat çekerek, Kuzey Kıbrıs’a gelecek olan İstanbul yolcularına alternatif olarak, çok yakın ve ucuz olan Çorlu Havalimanı’na geçmesine yönelik olarak talepte bulunduklarını açıklayarak, Anadolu bölgesindeki öğrencilerin ise, Kayseri Havaalanı’nı alternatif olarak talep ettiklerini dile getirdi.

• Öte yandan, Atakan, Türkiye’deki yeni mevkidaşıyla Kurban Bayramı’ndan önceki hafta görüşmeyi planladıklarını, gündemin yoğun olduğunu ve gündem maddelerinin; “Yollar, limanlar, deniz yolları, havayolu, altyapı ve iletişim” gibi konular olduğunu söyledi.

Kıbrıs Postası - Rahmican ÇALIŞKAN

Özellikle Kuzey Kıbrıs uçuşlarında maliyetlerin çok yüksek olduğunu ve havayolu şirketlerinin KKTC hükümetinden bir kolaylık sağlamasını bekledikleri yönündeki iddiaları Kıbrıs Postası’na değerlendiren Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, KKTC uçuşlarındaki tek bir uçakta bile, boş koltuk olmadığını belirterek, dolayısıyla Kuzey Kıbrıs uçuşlarında herhangi bir zorluğun olmadığına dikkat çekti ve hava yolu ulaşımına yönelik gerekli çalışmaların yapılacağını da sözlerine ekledi.

Bakan Atakan, “Bizim ‘döviz’ gibi bir şanssızlığımız var” diyerek, dövizin son 5-6 yıldır en yüksek seviyede olduğuna işaret etti ve hava yolu ulaşımında her şeyin döviz üzerinden yapıldığını vurguladı.
        
“Çorlu Havalimanı’nı İstanbul yolcularına alternatif olarak talep ettik”

Atakan, İstanbul’daki iki havaalanının da genelde full olduğuna dikkat çekerek, Kuzey Kıbrıs’a gelecek olan yolcuları, İstanbul’a çok yakın olan Çorlu Havalimanı’nı da alternatif olarak kullanmalarına yönelik yönelik talepte bulunduklarını ifade etti. Çorlu’daki havalimanının daha ucuz olmasından dolayı böyle bir alternatif talebinde bulunduklarını aktaran Tolga Atakan, “Bu tür bir düşüncemiz var, İstanbul’a da yakın, hem de daha ucuz” dedi.

“Kayseri Havaalanı da bir diğer alternatif”

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’nın verilerine göre, KKTC’ye gelen üniversite öğrencilerinin çoğunun, İç Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinden olduğunu dile getiren Atakan “Oralardaki öğrencilerimize yönelik de alternatif olarak, daha ucuz olduğu için, Kayseri Havaalanı’na yönlendirilmelerini talep ettik” ifadelerini kullandı.
        
“Türkiye’deki mevkidaşımla bayramdan önce görüşmeyi planlıyoruz”

Öte yandan, Ulaştırma Bakanı Atakan, Türkiye’nin Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçmesinin ardından, yeni mevkidaşıyla Kurban Bayramı’ndan önceki hafta görüşmeyi planladıklarını ve gündemin yoğun olduğunu açıkladı. Atakan, gündem maddelerinin; “Yollar, limanlar, deniz yolları, havayolu, altyapı ve iletişim” gibi konular olduğunu dile getirdi.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
1
 
0
 
4
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Ekonomik Örgütler Platformu'ndan Hükümete, emirname konusunda uzlaşı çağrısı
image Ekonomik Örgütler Platformu (EÖP), “Gazimağusa-İskele-Yeniboğaziçi Bölgesi Emirnamesi” hakkında hükümeti bir an önce uzlaşı zemini oluşturmaya davet etti.
"İnsan Hakları Herkes için Projesi"nin kapanış etkinliği yarın 16.00'da
image Mülteci Hakları Derneği (MHD) tarafından KISA ile işbirliğinde üç yıl boyunca yürütülen, ırkçılığa karşı mücadeleyi ve mültecilerin insan haklarını savunan, "İnsan Hakları Herkes İçin Projesi”nin kapanış etkinliği yar...
Hasipoğlu: "Dışişleri Bakanlığı'nın vizyon sorunu var, tanıtım adına faaliyet...
image UBP Milletvekili Oğuzhan Hasipoğlu, Dışişleri Bakanlığı bütçe görüşmeleri sırasında, Dışişleri Bakanlığı'nın tanıtım ve müzakereler adına hiçbir şey yapmadığını iddia etti.