Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 7 Eylül 2018, Cuma 15:31
banner

Naimoğluları: "Sanmasınlar ki bu işin peşini bırakacağız, eyleme pazartesi devam edeceğiz!"

Naimoğluları: Sanmasınlar ki bu işin peşini bırakacağız, eyleme pazartesi devam edeceğiz!Hayvancıların eylemi sürüyor...
Paylaş  
45
12
48
3

Canlı:

15.25 - Polisin "3 gündür birbirimizi üzdük, kırdık, bu saatten sonra olanlar sizin zararınıza olur, lütfen eylemi sonlandırın." uyarısından sonra Naimoğluları son kez açıklamada bulundu: "Sanmasınlar ki bu işin peşini bırakacağız, eyleme pazartesi devam edeceğiz!"

15.00 - Naimoğluları yaşananlardan dolayı isyanda bulundu:

“Biz her yolu denedik, her şeyi söyledik, anlattık. Her yere gittik. Sabah Cumhurbaşkanlığı önünde konuştuk, sorumlusu biz değiliz bu noktadan sonra. Başbakan toplantıdan çıktıktan sonra hiçbir şeyin ellerinden gelmediğini söyledi zaten. Polisle karşı karşıya getirdiler bizi, helal olsun. Polis bize gaz sıktı bugün, yazıklar olsun. Bu saatten sonra bu işlerde beceriksizliklerini ortaya koydular. Zamlarla kurtulamazlar bu işten. Biz binayı yakacak değildik, siz polisi karşımıza koyarak daha fazla tahrik ediyorsunuz bizleri!”

14.45 - Eylemcilerden rahatsızlananlar oldu. Olay yerine ambulans geldi. Polis, ambulansın geçmesine bir süre izin vermedi, vatandaş çileden çıktı!

14.30 - Eylemciler, olay yerine intikal eden çevik kuvvet polislerini alkışlarla protesto etti. Polise “10 ayrı işte çalışırsınız, bir de bizi döversiniz. Biz sizin de hakkınızı arıyoruz” diye seslenen eylemciler, polislerin yarısından fazlasını hayvancılık yaptığını iddia etti.

14.20 - Eylemciler Tarım Bakanlığı'nın önüne geldi fakat polis yolu kapattı. Eylemcilerden "polise dokunmayın" sesleri yükseliyor, eylemciler alkışlı protesto düzenliyor.

14.15 - Eylemciler Tarım Bakanlığı'nın önüne geri dönüyor.

14.00 - Polis, Meclis ve elçilik yollarını kapattı! halk davullu zurnalı protesto yapıyor...

13.35 - Polis eylemcilerin önünü kesti. Eylemciler "biz artık euro ile maaş almak isteriz" şeklinde tepki gösterdi. Polis eylemcilere biber gazı sıkıyor.

13.20 - Eylemciler Tarım Bakanlığı önünden harekete geçti, Güney Kıbrıs'a doğru yol alıyor. Yollarda geçişi engellemeye çalışıyorlar.

11.45 - Eylemciler Akıncı ile görüşmeyi sonlandırdıktan sonra basın açıklaması yaparak, Akıncı'yı bilgilendirdiklerini ve bir değişim olana kadar eylemin süreceğini aktardı.

11.25 - Görüşmeye Başbakan Erhürman da dahil oldu.

10.30 - Eylemciler Cumhurbaşkanı Akıncı ile görüşmeye girdiler.

Hayvancılar eylemlerini sürdürürlerken duvarları yıkmaya devam ediyorlar.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
6
 
0
 
3
 
3
 
4
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
3
ONAY BEKLEYENLER
0
11 Eylül 2018, Salı
Mustafa         - Lefkosa
Ters 🙃 Açı:
Altı günde halk olarak bayağı aydınlandık...Süt fiyatı, arpa fiyatı, inek başına ödenen para, teşvik, doğurma, emzirme, düşük, vs, vs,vs...
Ancak hala daha öğrenemediğimiz bişey var, bu halk niye eti bu kadar pahalı yiyor...???
1- Hayvan üreticisi kuzuyu, ineği kasaba kaça satıyor...???
2- Hayvan üreticisinin maliyeti nedir, kar marjı kaçtır...???
3- Kasabın aldığı kuzu, inek temiz kaç kilo geliyor...???
4- Kasabın maliyeti nedir, kar marjı kaçtır...???
5- Kasap bize kuzuyu, ineği kaça satıyor...???
6- Arada başka aracı var mı...???
Hayvan üreticileri, kasaplar, siyasiler, kısacası bir allahın kulu da çıksın bize bunu izah etsin yahu... Çok şey mi istiyoruz...??? Halkı ilgilendiren budur..

8 Eylül 2018, Cumartesi
Bora         - Lefkosa
PARA NERDEN GELDIGINI SEN VE SENIN GIBILER COK IYI BILIYOR.YANLIS ADRESE GIDIYORSUNUZ.BU KAFA YAPINIZLA DAHA COK ACILI YEYCEKSINIZ.

7 Eylül 2018, Cuma
Rafi         - Lefkoşa
Hani yetiş kurtar bizi diyordunuz noldu? Şimdi Anastasiyadis’den mi yardım isteyceksiniz? Anastasiyadisin askerleri mi oldunuz şimdi de? Hahaha

banner
banner
banner
banner
banner

Bakan Çavuşoğlu, TC Milli Eğitim Bakanlığı ve YÖK ile imzalanan mutabakat met...
image Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu, gerçekleştirmiş olduğu Türkiye ziyaretleri sırasında, Türkiye Milli Eğitim Bakanlığı ve YÖK ile imzalanan mutabakat metinleriyle ilgili olarak kamuoyunun en doğru şekilde...
TC Cumhurbaşkanı Yardımcıs Oktay ve beraberindeki heyet, KKTC'den ayrıldı
image 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı kutlamalarına katılmak amacıyla KKTC'ye gelen TC Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan ve beraberindeki heyet, temaslarını tamamlayara...
Özersay: "Rum tarafı hareketleri ile çatışma riskini yükseltiyor"
image Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, haftalık Simerini gazetesine verdiği özel röportajda, federasyonun vadesinin dolduğunu belirterek, başka çözümlerin esneklikle görüşülmesi gerektiğini vurguladı.