Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 10 Eylül 2018, Pazartesi 21:03
banner

Bakan Şahali: "Tarım Bakanlığı, Kıbrıs Türk hayvancısının, çiftçisinin evidir"

Bakan Şahali: Tarım Bakanlığı, Kıbrıs Türk hayvancısının, çiftçisinin evidirTarım Bakanı Erkut Şahali, hayvan üreticileriyle uzlaşıyla sona eren görüşmenin ardından basına açıklamada bulundu.
Paylaş  
3
0
3
1

Kıbrıs Postası

Bakan Şahali şunları söyledi:

"Gelinen nokta herhangi bir tarafın kazancı ya da kaybı olarak değerlendirilmemelidir. Hayvan üreticilerinin işletmelerinin devamını sağlamaya dönük devletle işbirliği içinde bir yaklaşımdır. Devlet buna katkı sağlamaktadır. 2.60 TL olan süt fiyato 1.80 olarak yeniden belirlendi. 1.90'dan imalat sanayiine satılan sütün 1.87 TL'den satışı gerçekleştirilecek. Süt ürünlerinin fiyatlarında düşüş amaçlanıyor. Üreticilerin artan giderlerinin karşılanması için 4 aylık litre başına 1 TL'lik maliyet destek priminin ödenmesi, hayvan üreticilerinin giderlerine devlet takviyesi yapılması konusunda uzlaşıldı.

Besleme giderlerinde hem alternatif içeriğin hem de fiyatların oluşmasına zemin yaratmak, bu bağlamda 1 Lt. sütle ne kadar yem alınabileceği konusunda daha iyi bir noktaya gelmeyi hedeflemek konusunda uzlaşıldı. Hem yem fiyatlarında hem dünya piyasasında meydana gelebilecek değişimlerde oluşacak yeni durum gözden geçirilecek ve destek programını da şekillendirme şansını elde etmiş olacağız.
Eylem sürecinde zaman zaman sinirlerin gerildiği, can yanmasının, mal zararının yaşandığı bir vakadır. Bunun hoşgörüyle karşılanmasını umut ederim. Tarım Bakanlığı, Kıbrıs Türk hayvancısının, çiftçisinin evidir, birinci derecede muhatabıdır. İlişkilerimiz gayet uygar ve kesintisiz şekilde devam edecektir.

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
3
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
10 Eylül 2018, Pazartesi
Remzi Ünal         - Mağusa
Siz böyle yapanın yanına bıraktıktan sonra çok beklersiniz uygarca ilişkiyi.

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Hükümet, polis karakolundaki ölümle ilgili soruşturma başlatıyor
image Bakanlar Kurulu, tutuklu bulunduğu Boğaz Polis Karakolu hücresinde ölü olarak bulunan soygun zanlısı Ahmet Sarıkılıç'ın ölümüne ilişkin soruşturmacı atama kararı aldı.
Özersay açıkladı: "Çalışanlarının yatırımlarını gerçek maaş üzerinden yapmaya...
image Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından bir basın açıklaması yaptı.
Tatar, KTMMOB'u ziyaret etti
image Ana Muhalefet Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı Ersin Tatar dün akşam Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği'ni (KTMMOB) ziyaret etti.