Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 11 Eylül 2018, Salı 15:05
banner

Çakıcı: "Tarım reformu yapılmalı"

Çakıcı: Tarım reformu yapılmalıToplumcu Kurtuluş Partisi Yeni Güçler (TKP Yeni Güçler) Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, Tarım Bakanlığı ile Hayvan Üreticileri ve Yetiştiriciler Birliği arasındaki anlaşmanın yetersiz ve sorunu çözmekten uzak olduğunu ileri sürdü.
Paylaş  
2
0
3
1

Yazılı açıklamasında sorunun geçici tedbirlerle çözülemeyeceğini söyleyen Çakıcı, tarım reformu yapılmadan hayvancılık sektörünün içinde bulunduğu ekonomik krizden kurtulamayacağı görüşünü ifade etti.

Küçük orta işletme düzeyindeki hayvancının zorda olduğunu bildiren Çakıcı, hayvancılık sektöründe birkaç büyük hayvancının korunduğu bir düzenin oluşturulduğunu iddia etti.

Çakıcı “Yapılması gereken AB’de ve Türkiye’de olduğu gibi zenginlik sınırı belirleyerek bu sınırın üzerinde olanlara teşvikleri azaltmak ve ihtiyacı olmayanlara kesmek olmalı ve bu teşvikler küçük-orta işletme konumunda olan hayvancılara verilmelidir. Aksi takdirde binlerce hayvancı hayvanlarını büyük hayvancıya sattığı gibi yine aynı şekilde son kalanlarda birkaç aileye geri kalan hayvanlarını satacaktır.” dedi.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
11 Eylül 2018, Salı
Halit         - Lefkoşa
Sende kendin için bir reform yap! Balığa git, golfe başla mesela..

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Amcaoğlu: "Ekonomi ve Enerji Bakanlığı resmen tüyleri yolunmuş şekle getirild...
image UBP Milletvekili Olgun Amcaoğlu, bütçe görüşmelerinde Ekonomi ve Enerji Bakanlığı’nın altındaki dairelerin azaltılmasını eleştirerek, bakanlığın resmen tüyleri yolunmuş bir şekle getirildiğini savundu.
Bakanlar Kurulu toplandı
image Bakanlar Kurulu toplantısı başladı.
Berova: "Elektrikte tasarruf için okullarda led sisteme dönülmeli"
image Bütçe görüşmelerinde konuşma yapan UBP Milletvekili Özdemir Berova, kendi döneminde okullardaki enerji kullanımına dair bazı çalışmaların yapıldığını anlatarak, bu konuda kaynak ayrılmadığını gördüğünü kaydetti.