Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 11 Ekim 2018, Perşembe 14:55
banner

BKP, hükümeti yaptığı astronomik zamları geri almaya çağırdı

BKP, hükümeti yaptığı astronomik zamları geri almaya çağırdıBirleşik Kıbrıs Partisi Kadın Meclisi, 4’lü koalisyon hükümetinin, son olarak tüp gaza yüzde kırk oranında zam yaparak vatandaşın mutfağına ateş düşürdüğünü, kendilerinin de zam hükümeti olmak dışında hiç bir icraatları olmadığını kanıtladığını belirtti.
Paylaş  
11
11
11
0

BKP Kadın Meclisi Sözcüsü Hediye Yiğiter, “ Büyük vaatlerle hükümet olan 4’lünün bu güne kadar ki tek icraatı her geçen gün insanımızın hayatını daha da zorlaştırmak, emekçilerin ve dar gelirlinin cebindeki son kuruşa da göz dikmek olmuştur. 4’lüyü oluşturan güya emek yanlısı partiler de söylediklerinin aksine emekçinin, dar gelirlinin düşmanı olduklarını kanıtlamışlardır” dedi.

“ İnsanımızın, evinin temel giderlerini, çocuklarının sağlık, eğitim, sağlıklı beslenme gibi zaruri ihtiyaçlarını dahi karşılayacak gücü kalmamıştır. Sorumluluğu olmadığı halde TL kullanımından dolayı Türkiye’de meydana gelen siyasi kaynaklı krizin bedelini ödemek zorunda bırakılmıştır. Sırf hükümet koltuklarında kalmak ve hükümetçilik oynamak adına, Ankara’ya olan ekonomik ve siyasi bağımlılığa kendinden önceki hükümetler gibi bu hükümet de boyun eğmiştir” diyen Yiğiter, bu güne kadar hükümet edenlerin gösterdiği basiretsiz ve aciz tutumun bedelini halkın ödemek zorunda olmadığını belirtti.

“Statükodan ve Ankara’ya olan bağımlılıktan kurtulmadıkça, cesur kararlarla statükoyu yerinden oynatacak erk ve iradeye sahip olan güçler iktidar olmadığı sürece, işbirlikçi hükümetlerle bir yere varılamaz” diyen Yiğiter, “ Sorumlusu olmadığımız bir krizin bedelinin insanımıza ödetilmesini kabul etmedik, etmeyeceğiz” diyerek , hükümeti yaptığı astronomik zamları geri almaya çağırdı.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Tatar: "KKTC devleti şaka için kurulmadı"
image Başbakan Ersin Tatar, KKTC'yi güçlendirmek ve kalkındırmak, Kıbrıs Türk halkına refah sağlamak, bu topraklardaki hak ve çıkarları korumak için mücadeleyi sürdüreceklerini kaydetti. Tatar, "KKTC devleti şaka için kurul...
Gürcafer: "Kavga çıkarmayı meziyet sayanlar süreci havaya uçurdu"
image Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği Başkanı Cafer Gürcafer, Mağusa, İskele ve Yeniboğaziçi bölgeleri için yürütülen imar planı çalışmalarının, kavga çıkarmayı meziyet sayan bazı kesimlerin davranışları nedeniyle ...
Yüksek İdare Mahkemesi, Mağusa, İskele ve Yeniboğaziçi Emirnamesi ile ilgili ...
image Yüksek İdare Mahkemesi, Gazimağusa, İskele ve Yeniboğaiçi Bölgesi Geçiş Süreci Emirnamesi'nde, vize işlemlerinin tamamlanması süreleri ile alakalı yapılan bir değişiklik hakkında ara emri aldı.