Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 11 Ekim 2018, Perşembe 14:55
banner

BKP, hükümeti yaptığı astronomik zamları geri almaya çağırdı

BKP, hükümeti yaptığı astronomik zamları geri almaya çağırdıBirleşik Kıbrıs Partisi Kadın Meclisi, 4’lü koalisyon hükümetinin, son olarak tüp gaza yüzde kırk oranında zam yaparak vatandaşın mutfağına ateş düşürdüğünü, kendilerinin de zam hükümeti olmak dışında hiç bir icraatları olmadığını kanıtladığını belirtti.
Paylaş  
1
2
1
0

BKP Kadın Meclisi Sözcüsü Hediye Yiğiter, “ Büyük vaatlerle hükümet olan 4’lünün bu güne kadar ki tek icraatı her geçen gün insanımızın hayatını daha da zorlaştırmak, emekçilerin ve dar gelirlinin cebindeki son kuruşa da göz dikmek olmuştur. 4’lüyü oluşturan güya emek yanlısı partiler de söylediklerinin aksine emekçinin, dar gelirlinin düşmanı olduklarını kanıtlamışlardır” dedi.

“ İnsanımızın, evinin temel giderlerini, çocuklarının sağlık, eğitim, sağlıklı beslenme gibi zaruri ihtiyaçlarını dahi karşılayacak gücü kalmamıştır. Sorumluluğu olmadığı halde TL kullanımından dolayı Türkiye’de meydana gelen siyasi kaynaklı krizin bedelini ödemek zorunda bırakılmıştır. Sırf hükümet koltuklarında kalmak ve hükümetçilik oynamak adına, Ankara’ya olan ekonomik ve siyasi bağımlılığa kendinden önceki hükümetler gibi bu hükümet de boyun eğmiştir” diyen Yiğiter, bu güne kadar hükümet edenlerin gösterdiği basiretsiz ve aciz tutumun bedelini halkın ödemek zorunda olmadığını belirtti.

“Statükodan ve Ankara’ya olan bağımlılıktan kurtulmadıkça, cesur kararlarla statükoyu yerinden oynatacak erk ve iradeye sahip olan güçler iktidar olmadığı sürece, işbirlikçi hükümetlerle bir yere varılamaz” diyen Yiğiter, “ Sorumlusu olmadığımız bir krizin bedelinin insanımıza ödetilmesini kabul etmedik, etmeyeceğiz” diyerek , hükümeti yaptığı astronomik zamları geri almaya çağırdı.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Bugün mutlaka okumanız gereken köşe yazılarını sizler için hazırladık
image 13/12/2018 tarihli mutlaka okumanız gereken köşe yazılarını sizler için hazırladık.
Üstel, Meclis Başkanı'nın değişip değişmeyeceği tartışmalarının sürmesini ele...
image Dün sabah başlayıp bugün sabah saatlerine kadar devam eden Genel Kurul’un bütçe maratonunda Cumhurbaşkanlığı bütçesinin ardından Meclis Başkanlığı bütçesi ele alındı.
Gündüz: "Meclis İç Tüzüğü ciddi anlamda değişmesi gerekiyor"
image Dün sabah başlayıp bugün sabah saatlerine kadar devam eden Genel Kurul’un bütçe maratonunda Cumhurbaşkanlığı bütçesinin ardından Meclis Başkanlığı bütçesi ele alındı.