Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 11 Ekim 2018, Perşembe 14:55
banner

BKP, hükümeti yaptığı astronomik zamları geri almaya çağırdı

BKP, hükümeti yaptığı astronomik zamları geri almaya çağırdıBirleşik Kıbrıs Partisi Kadın Meclisi, 4’lü koalisyon hükümetinin, son olarak tüp gaza yüzde kırk oranında zam yaparak vatandaşın mutfağına ateş düşürdüğünü, kendilerinin de zam hükümeti olmak dışında hiç bir icraatları olmadığını kanıtladığını belirtti.
Paylaş  
1
2
1
0

BKP Kadın Meclisi Sözcüsü Hediye Yiğiter, “ Büyük vaatlerle hükümet olan 4’lünün bu güne kadar ki tek icraatı her geçen gün insanımızın hayatını daha da zorlaştırmak, emekçilerin ve dar gelirlinin cebindeki son kuruşa da göz dikmek olmuştur. 4’lüyü oluşturan güya emek yanlısı partiler de söylediklerinin aksine emekçinin, dar gelirlinin düşmanı olduklarını kanıtlamışlardır” dedi.

“ İnsanımızın, evinin temel giderlerini, çocuklarının sağlık, eğitim, sağlıklı beslenme gibi zaruri ihtiyaçlarını dahi karşılayacak gücü kalmamıştır. Sorumluluğu olmadığı halde TL kullanımından dolayı Türkiye’de meydana gelen siyasi kaynaklı krizin bedelini ödemek zorunda bırakılmıştır. Sırf hükümet koltuklarında kalmak ve hükümetçilik oynamak adına, Ankara’ya olan ekonomik ve siyasi bağımlılığa kendinden önceki hükümetler gibi bu hükümet de boyun eğmiştir” diyen Yiğiter, bu güne kadar hükümet edenlerin gösterdiği basiretsiz ve aciz tutumun bedelini halkın ödemek zorunda olmadığını belirtti.

“Statükodan ve Ankara’ya olan bağımlılıktan kurtulmadıkça, cesur kararlarla statükoyu yerinden oynatacak erk ve iradeye sahip olan güçler iktidar olmadığı sürece, işbirlikçi hükümetlerle bir yere varılamaz” diyen Yiğiter, “ Sorumlusu olmadığımız bir krizin bedelinin insanımıza ödetilmesini kabul etmedik, etmeyeceğiz” diyerek , hükümeti yaptığı astronomik zamları geri almaya çağırdı.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Barbaros Hayrettin Paşa gemisini, Yunan fırkateyni tarafından taciz edildi!
image Doğu Akdeniz'de araştırma yapan Barbaros Hayrettin Paşa gemisini taciz eden Yunan fırkateyni, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı unsurlarınca engellendi.
Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği Heyeti İzmir'de temaslarda bulunuyor
image Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği (KTBB) Başkanı ve Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar ve bazı belediye başkanları, “Tecrübe Paylaşımı ve Araştırma Programı” çerçevesinde İzmir’de temaslarda bulunuyor.
Savaşın simgesi olan o fotoğrafdaki Nevcihan Oluşum hayatını kaybetti
image Gaziveren’da 1964’teki Rum saldırısı sırasında eşinin şehit olduğunu öğrendiği ana ilişkin fotoğrafıyla hafızalarda yer eden Nevcihan Oluşum, 87 yaşında hayata veda etti.