Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 8 Kasım 2018, Perşembe 11:48
banner

Besim: "Teknolojik devrim Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti için önemli"

Besim: Teknolojik devrim Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti için önemliKıbrıs Türk Hekimler Sendikası (Tıp-İş), ‘Teknoloji ve Sağlık’ konulu sempozyum düzenledi.
Paylaş  
3
3
3
0

Dr. Burhan Nalbantoğlu Thallasaemia Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen Sempozyumun açılışında konuşan Sağlık Bakanı Filiz Besim, teknolojik devrimin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti için çok önemli olduğunu söyledi.

Besim, tanınmayan bir ülkede bu bizim için çok önemlidir. Gerek ülkemizde gerekse dünyada çağdaş sendikacılık tartışılıyor. Tıp-İş benimde yıllarca aynı yolda yürüdüğüm yol arkadaşlarım, şu anda da başarılı işler yapılmaya devam ediliyor.

Çağdaş sendikacılık üyelerinin haklarını koruyan, denetim yapan, hükümete, bakanlıklara, meclise, yasamaya yardımcı olan, toplumun önünü açan, bilgi paylaşımı yapandır. Şu anda bir bilgi devrimi var. Teknolojik gelişimler sağlık adına büyük önem taşıyor. Bu sempozyumu düzenledikleri için Tıp-İş’e teşekkürlerimi sunuyorum dedi.

Siyasallar veya dünyanın egemenleri bizi tanımasa da biz aslında teknoloji ile dünyaya her şekilde bağlanmış durumdayız diyen Bakan Besim şunları kaydetti; “Ebetteki ki bu teknoloji devrinde yaşadığımız çok büyük tehditler ve tehlikeler de var. Çok kirli bilgi var, çok ticarileşme var, teknolojiyi tam ve doğru olarak kullanabiliyor muyuz? Bu nokta önem taşıyor.

Temiz teknolojiyi, saf bilgiyi ticarileştirmeden büyük teknoloji denizinde bunlara kapılmadan doğru şekilde bu devrimi yaşayabilen toplumlar bana göre öz insan kimliğini koruyabileceklerdir.

“Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Başhekimi Bülent Dizdarlı da yaz döneminde ara verilen eğitim çalışmalarını bundan sonraki süreçte sendika ile işbirliği içerisinde daha verimli yapabileceklerini söyledi. Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği Başkanı Özlem Gürkut da teknoloji sayesinde ulaşılan bilgide kirliliğin söz konusu olduğunu söyledi.

Tıp-İş Başkanı Ahmet Varış da her ülkenin teknolojinin tehlikelerine karşı vatandaşlarını koruyucu önlemler aldığını belirtti. Küreselleşen dünyayla birlikte KKTC’de de teknoloji alanında birçok gelişme yaşandığına işaret eden Varış özellikle çocukların maruz kaldığı teknolojik aygıtların çeşitliliğinin gün geçtikçe arttığına dikkati çekti.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

UKÜ Rektörü Prof. Dr. Nadiri, şampiyon UKÜ Hentbol takımı'nı kabul etti
image Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Rektörü Prof. Dr. Halil Nadiri, KKTC Üniversite Sporları Federasyonu tarafından organize edilen üniversiteler arası hentbol müsabakalarında hem kadın hem de erkeklerde şampiyon o...
Kıbrıslı Türk ve Rumlar birlikte koştu... Amaç her iki topluma da barış mesaj...
image Kıbrıslı Türk ve Rumlar, bugün, başkent Lefkoşa’da birlikte koştu. Lefkoşa’nın her iki kesimindeki surlariçi bölgesi ve çevresini kapsayan 8 km'lik etkinlikle amaçlanan; hem Kıbrıs Türk hem de Kıbrıs Rum toplumuna bar...
HP'de kongre haftası: Güzelyurt ve Lefke İlçe Başkanları belirlendi
image Kongre haftasına Lefke ve Güzelyurt ile başlayan HP’de, Lefke İlçe Başkanlığı’na Özdemir Rahmi Şanlıdağ ve Güzelyurt İlçe Başkanlığı’na Reşat Kansoy seçildi.