Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 8 Kasım 2018, Perşembe 18:17
banner

Kamu-İş, yarın Toprak Ürünleri Kurumu'nda grevde

Kamu-İş, yarın Toprak Ürünleri Kurumu'nda grevdeKamu-İş, yarın Toprak Ürünleri Kurumu'nda uyarı grevi yapacağını açıkladı.
Paylaş  
2
2
2
0

Sendika Başkanı Ahmet Serdaroğlu imzasıyla yayınlanan açıklama şöyle:

"1 Kasım 2018 tarihinde Toprak Ürünleri Kurumu Müdür Vekili ile yapılan toplantıda, sorunların Toprak Ürünleri Kurumu İdaresi, ve Kamu – İş Sendikası ile istişare edilerek giderileceği konusunda mutabakat sağlanmıştı.

Ne yazık ki sendikanın iyi niyetli yaklaşımı su istimal edilerek, Toprak Ürünleri Kurumu yönetimi, Kamu – İş’i hiçe sayarak, sendikaya söylenenin aksine kararlar üretmiştir.

Çok ağır şartlarda çalışan Toprak Ürünleri Kurumu çalışanı, çok düşük ücretlerle, sosyal güvenlikten,iş sağlığı ve iş güvenliğinden yoksun bir şekilde çalıştırılıyordu.

Bütün bu şartlara rağmen, 2017 Kasım ayında Toprak Ürünleri Kurumuna alınan 14 kişi“mevsimlik işçi” kapsamından, “geçici işçi” kapsamına alınmış ve ardından “yapılan bu geçişin gayri yasal olduğu” iddiası ile Toprak Ürünleri Kurumu bir işlem başlatmıştır.

Bilindiği gibi 2 yılda bir imzalanan TÜK Toplu İş Sözleşmesi bu yıl yenileneceğinden, çalışanların hakları çeşitli yönlerden tırpanlamaya çalışılmakta, İhtiyat Sandığı kesintilerinin düşürülmesi planlanmaktadır.

Tüm bunlardan önce iş sağlığı yönünde önlem almayan Toprak Ürünleri Kurumu Yönetim Kurulu çalışanların maske, giyim ve doktor kontrollerini yaptırmayıp, 14 Toprak Ürünleri Kurumu çalışanımızın yoğun çabalarla, yıllarca “mevsimlik işçi” kapsamında emek ve hizmetlerinin sömürülmesinin önüne geçilmesi adına ve tüm olumsuzlukların giderilmesini dikkate alan sendika yönetimi;

9.11.2018 (Cuma) tarihinde, saat 08.00 – 12.30 arası Lefkoşa, Toprak Ürünleri Kurumu Merkez’de uyarı grevi yapacaktır.

 

 

 

Ahmet SERDAROĞLU

Genel Başkan

 


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Hükümet, polis karakolundaki ölümle ilgili soruşturma başlatıyor
image Bakanlar Kurulu, tutuklu bulunduğu Boğaz Polis Karakolu hücresinde ölü olarak bulunan soygun zanlısı Ahmet Sarıkılıç'ın ölümüne ilişkin soruşturmacı atama kararı aldı.
Özersay açıkladı: "Çalışanlarının yatırımlarını gerçek maaş üzerinden yapmaya...
image Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından bir basın açıklaması yaptı.
Tatar, KTMMOB'u ziyaret etti
image Ana Muhalefet Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı Ersin Tatar dün akşam Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği'ni (KTMMOB) ziyaret etti.