Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 8 Kasım 2018, Perşembe 18:17
banner

Kamu-İş, yarın Toprak Ürünleri Kurumu'nda grevde

Kamu-İş, yarın Toprak Ürünleri Kurumu'nda grevdeKamu-İş, yarın Toprak Ürünleri Kurumu'nda uyarı grevi yapacağını açıkladı.
Paylaş  
12
11
12
0

Sendika Başkanı Ahmet Serdaroğlu imzasıyla yayınlanan açıklama şöyle:

"1 Kasım 2018 tarihinde Toprak Ürünleri Kurumu Müdür Vekili ile yapılan toplantıda, sorunların Toprak Ürünleri Kurumu İdaresi, ve Kamu – İş Sendikası ile istişare edilerek giderileceği konusunda mutabakat sağlanmıştı.

Ne yazık ki sendikanın iyi niyetli yaklaşımı su istimal edilerek, Toprak Ürünleri Kurumu yönetimi, Kamu – İş’i hiçe sayarak, sendikaya söylenenin aksine kararlar üretmiştir.

Çok ağır şartlarda çalışan Toprak Ürünleri Kurumu çalışanı, çok düşük ücretlerle, sosyal güvenlikten,iş sağlığı ve iş güvenliğinden yoksun bir şekilde çalıştırılıyordu.

Bütün bu şartlara rağmen, 2017 Kasım ayında Toprak Ürünleri Kurumuna alınan 14 kişi“mevsimlik işçi” kapsamından, “geçici işçi” kapsamına alınmış ve ardından “yapılan bu geçişin gayri yasal olduğu” iddiası ile Toprak Ürünleri Kurumu bir işlem başlatmıştır.

Bilindiği gibi 2 yılda bir imzalanan TÜK Toplu İş Sözleşmesi bu yıl yenileneceğinden, çalışanların hakları çeşitli yönlerden tırpanlamaya çalışılmakta, İhtiyat Sandığı kesintilerinin düşürülmesi planlanmaktadır.

Tüm bunlardan önce iş sağlığı yönünde önlem almayan Toprak Ürünleri Kurumu Yönetim Kurulu çalışanların maske, giyim ve doktor kontrollerini yaptırmayıp, 14 Toprak Ürünleri Kurumu çalışanımızın yoğun çabalarla, yıllarca “mevsimlik işçi” kapsamında emek ve hizmetlerinin sömürülmesinin önüne geçilmesi adına ve tüm olumsuzlukların giderilmesini dikkate alan sendika yönetimi;

9.11.2018 (Cuma) tarihinde, saat 08.00 – 12.30 arası Lefkoşa, Toprak Ürünleri Kurumu Merkez’de uyarı grevi yapacaktır.

 

 

 

Ahmet SERDAROĞLU

Genel Başkan

 


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Uluçay: "Meclis'in doğal park projesine Cumhurbaşkanlığı'nın destek vermesi m...
image Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay, Cumhuriyet Meclisi Çevre Komitesi tarafından başlatılan Metehan Bölgesine yapılması düşünülen "Doğal Park ve Yeşil Alan" projesine Cumhurbaşkanlığı'nın destek vermesinin m...
Cumhurbaşkanlığı'nda "Şehir Parkı ve Yeşil Alan Projesi" ele alındı
image Cumhurbaşkanlığı'nda bugün Lefkoşa Kermiya'daki (Metehan) 357 dönümlük askeri alanın "Şehir parkı ve yeşil alan olarak düzenlenmesi için hazırlanan kavramsal proje" ele alındı.
23 Nisan Çocuk Festivali'nin açılışı meclis bahçesinde gerçekleşti
image 21. Uluslararası 23 Nisan Çocuk Festivali'nin açılışı meclis bahçesinde düzenlenen etkinlikle gerçekleştirildi