Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 12 Şubat 2019, Salı 16:26

Trafik kazalarındaki artış dikkat çekti

Trafik kazalarındaki artış dikkat çektiÜlkemizde son günlerde trafik kazalarında büyük bir artış olduğu gözlemlendi.  Trafik kazalarındaki bu artışların nedenlerini Trafik Kazalarını Önleme Derneği Başkanı Mehmet Avcı değerlendirdi. Avcı, değerlendirmesinde ülkede genel bir ihmal olduğunun altını çizdi.
Paylaş  
1
2
1
0

Kıbrıs Postası – Emel Doğan

Son günlerde artış gösteren trafik kazalarının birçok nedeni olduğuna dikkat çeken Trafik Kazalarını Önleme Derneği Başkanı Mehmet Avcı, gençlerin daha dikkatli olması gerektiğine vurgu yaparak kazaya sebebiyet veren etkenlerin arasında alkollü araç kullanımı, aşırı sürat, uyuşturucu madde kullanımı ve sürüş eğitimlerindeki eksiklik olduğunu belirtti.

“YARI BAYGIN HALDE ARABA SÜREN GENÇLERE RASTLAR OLDUK”

 Avcı; “önceki yıllarda alkol testlerinde 70-100 promil alkollü sürücü ile karşılaşırken şimdilerde 200 promil alkolün altında olanı göremiyoruz. Yarı baygın halde araba süren gençlere rastlar olduk. Tabi ki yollarımızın büyük sıkıntıları bulunuyor ve bunun yanında da fazlaca dikkatsiz sürücü var” dedi.

“ALKOL TESTİ VAR AMA UYUŞTURUCU MADDE TESTİ YOK. BU DURUM HÜKÜMETİN KASITLI İHMALİDİR”

Trafik konusunda ülkede genel bir denetimsizlik bulunuyor. Ehliyetlerin verilme şekli, yolların kötü olması, yabancıların kendi ülkelerindeki gibi rahatlıkla araba kullanabilmesi, denetimlerin yetersizliği trafik kazalarına sebebiyet veriyor diyen Avcı, “bunların arasında en önemlisi ise alkol testi yapılırken uyuşturucu testleri yapılmamasıdır. Ülkemizde bu kadar yaygın uyuşturucu kullanımı ve vakaları varken, sadece alkol testi yapılması ne kadar doğru olabilir bunu sorgulamalıyız. Bence uyuşturucu testi yapılmaması hükümetin kasıtlı ihmalidir” dedi.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
0
 
1
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özyiğit, İzcilik Yürütme Kurulu'nu kabul etti
image Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit, 22 Şubat İzci Düşünce Günü dolayısıyla İlköğretim Dairesi’ne bağlı İzcilik Yürütme Kurulu’nu kabul etti.
KTTO ile İTO heyetleri görüştü
image İstanbul’da temaslarda bulunan Kıbrıs Türk Ticaret Odası (KTTO) heyeti, İstanbul Ticaret Odası’nı (İTO) ziyaret etti.
Evrensel Hasta Hakları Derneği'nin "hastanın sesi 2" projesi tanıtıldı
image Avrupa Birliği tarafından finanse edilen, Evrensel Hasta Hakları Derneği tarafından yürütülen, Kuzey Kıbrıs’ta hasta hakları konusunda farkındalığı artırmak ve hasta haklarının uygulanmasını geliştirmek, toplumun ve r...