Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 12 Şubat 2019, Salı 18:10

KTAMS: "Kamu Görevlileri Yasa Tasarısı'nın bu şekli partilerin kadrolaşmasına yarar"

KTAMS: Kamu Görevlileri Yasa Tasarısı'nın bu şekli partilerin kadrolaşmasına yararKıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası, yaptığı yazılı açıklamayla Başbakanlık'ta gerçekleştirilen kamu reformuyla ilgili teknik kurul çalışmasına yönelik eleştirilerini sıraladı.
Paylaş  
2
3
2
0

Başkan Güven Bengihan imzasıyla yayımlanan bildiri şöyle:

“Sendikamız KTAMS Başbakanlık’ta yetkili sendika olması nedeniylebugün adı “Kamu Reformu” ancak özü kamuda verimliliği düşürecek ve kamu çalışanlarının haklarını Göç Yasası’nın da gerisine götürecek olan yasa tasarısını görüşmek üzere Teknik Kurul toplantısına çağrılmıştır. Başbakanlıkta gerçekleşen bu Teknik Kurulda sendikamız, çalışanların haklarını göç yasasının da gerisine götürecek ve çalışanları da siyasetçiye daha bağımlı hale getirip siyasi partilerin kadrolaşmasını sağlayacak Kamu Görevlileri Yasa Tasarısı’nın bu şekline olumsuz oy vererek karşı çıkmıştır.

Kamu Görevlileri Yasa Tasarısının katılımcı bir anlayışla yasallaştırılıp hayata geçirilerek kamu üzerindeki siyasi etkinin azaltılması, hesap verebilirlik ve performansa dayalı yönetim anlayışının geliştirilipödül–ceza uygulamasına geçilmesi,tayin ve terfilerde liyakatın esas alınması sendikamız açısından çok önemlidir. Bu çerçevede sendikamız gerekli önerileri yapmış ancak teknik kurulda hükümet edenler tarafından kabul edilmemiştir. Bu da bize reformu uygulayacak olanların samimiyetten uzak olduğunu ve reformu aslında henüz kendi zihinlerinde gerçekleştiremediklerini göstermektedir.

Bu nedenle tüm kamu çalışanlarını haklarına sahip çıkmak adına 20 Şubat 2019 Çarşamba günü saat 16:30’da KTAMS 50. Yıl Konferans Salonu’nda yapacağımız bilgilendirme toplantısına davet ederekher türlü demokratik mücadeleyi de vereceğimizi vurgularız".


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
1
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Bugünün en çok okunan 10 haberi sizler için hazırladık
image 23/02/2019 tarihli en çok okunan 10 haberi sizler için hazırladık.
Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özyiğit, İzcilik Yürütme Kurulu'nu kabul etti
image Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit, 22 Şubat İzci Düşünce Günü dolayısıyla İlköğretim Dairesi’ne bağlı İzcilik Yürütme Kurulu’nu kabul etti.
KTTO ile İTO heyetleri görüştü
image İstanbul’da temaslarda bulunan Kıbrıs Türk Ticaret Odası (KTTO) heyeti, İstanbul Ticaret Odası’nı (İTO) ziyaret etti.