Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 12 Şubat 2019, Salı 18:10
banner

KTAMS: "Kamu Görevlileri Yasa Tasarısı'nın bu şekli partilerin kadrolaşmasına yarar"

KTAMS: Kamu Görevlileri Yasa Tasarısı'nın bu şekli partilerin kadrolaşmasına yararKıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası, yaptığı yazılı açıklamayla Başbakanlık'ta gerçekleştirilen kamu reformuyla ilgili teknik kurul çalışmasına yönelik eleştirilerini sıraladı.
Paylaş  
2
3
2
0

Başkan Güven Bengihan imzasıyla yayımlanan bildiri şöyle:

“Sendikamız KTAMS Başbakanlık’ta yetkili sendika olması nedeniylebugün adı “Kamu Reformu” ancak özü kamuda verimliliği düşürecek ve kamu çalışanlarının haklarını Göç Yasası’nın da gerisine götürecek olan yasa tasarısını görüşmek üzere Teknik Kurul toplantısına çağrılmıştır. Başbakanlıkta gerçekleşen bu Teknik Kurulda sendikamız, çalışanların haklarını göç yasasının da gerisine götürecek ve çalışanları da siyasetçiye daha bağımlı hale getirip siyasi partilerin kadrolaşmasını sağlayacak Kamu Görevlileri Yasa Tasarısı’nın bu şekline olumsuz oy vererek karşı çıkmıştır.

Kamu Görevlileri Yasa Tasarısının katılımcı bir anlayışla yasallaştırılıp hayata geçirilerek kamu üzerindeki siyasi etkinin azaltılması, hesap verebilirlik ve performansa dayalı yönetim anlayışının geliştirilipödül–ceza uygulamasına geçilmesi,tayin ve terfilerde liyakatın esas alınması sendikamız açısından çok önemlidir. Bu çerçevede sendikamız gerekli önerileri yapmış ancak teknik kurulda hükümet edenler tarafından kabul edilmemiştir. Bu da bize reformu uygulayacak olanların samimiyetten uzak olduğunu ve reformu aslında henüz kendi zihinlerinde gerçekleştiremediklerini göstermektedir.

Bu nedenle tüm kamu çalışanlarını haklarına sahip çıkmak adına 20 Şubat 2019 Çarşamba günü saat 16:30’da KTAMS 50. Yıl Konferans Salonu’nda yapacağımız bilgilendirme toplantısına davet ederekher türlü demokratik mücadeleyi de vereceğimizi vurgularız".


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
1
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

UKÜ yakınlarında erkek cesedi bulundu!
image Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) ile Taşkent arasındaki yol üzerinde erkek cesedi bulundu.
Toros: "Guterres, 'yenilikçi fikir' olarak ortaya atılan model tartışmalarına...
image CTP Milletvekili Fikri Toros, BM Genel Sekreteri Guterres'in raporunu değerlendirdi.
Devlet Piyangosu'nda 900 bin TL sahibini buldu
image 18 Nisan 2019 çekilişinde 900.000 TL'lik büyük ikramiye sahibini buldu.