Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 12 Şubat 2019, Salı 18:30
banner

İŞAD'dan 'sömürücülük ve fırsatçılık' ithamlarına yanıt

İŞAD'dan 'sömürücülük ve fırsatçılık' ithamlarına yanıtİşadamları Derneği Asbaşkanı Enver Mamülcüoğlu, yayınladığı basın bildirisiyle iş insanlarına karşı 'sömürücülük, fırsatçılık' gibi yakıştırmaları eleştirdi.
Paylaş  
1
2
1
0

Açıklama şöyle:

“Yerel  iş gücü ve diğer iş gücü tümü için verimlilik esastır işletme mantığı düzen içerisinde kollektif ve perfonmasa dayalı mantık diğer tüm dünya ülkelerinde sürdürülebilinir çalışma düzeni içerisinde yer alan birçok iş insanı düşüncelerindendir. Bunlarla birlikte ülkemizde yer alan durum dünya işgücü karşılaştırmasında  Avrupa standartları dahil en yakın örneği İngiltere’ye gidenler çoktur ve bu durum daha yakinen bilinir istihdam teşvik amaçlı iş insanına teşvikler verilmekte ve yapıyı güçlendirip sürdürülür bir yapı içerisinde koşullandırılır.

Yerel iş insanına yakıştırılan sömürücülük, fırsatçılık ve birçok bunun gibi topluma katmadeğeri ve istihdamı kısacası tüm mekanızmanın kurulumun beşiği olan özel sektör çalışanı ve iş insanlarına yapılan yakıştırmaların piyasada yer alan algı motivasyon bozucu ve kesimleri karşı karşıya bırakan kaotik bir politika anlayışından ibarettir. Ülkemizin kriz ortamında oluşu ve her daim kırılgan ve sürdürülebilinir bir ekonomik politikaların olmayışı keza bunlardan bazıları ticari mahkemeler olmayışı ve ticareti kendi ülkemizin parametrelerine yönelik yapısal radikal ve koruyucu aynı zamanda gelişdirici bir politika güdülmezken daha fazla çağ dışı ve iş hayatını verimsizleştirici ve piyasa koşullarının maliyetini artırıcı buna paralel mal ve hizmet dolaşımının maliyetini artırarak pahalılığın oluşması gibi birçok  faktörler yer almaktadır.

Kıbrıs Türk İş Adamları Derneği hiçbir zaman Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti içerisinde Bazı kesimlerin hedef olarak gösderdiği ve gösterilen kesimin üzerinden farklı kişisel hesap ve menfaat gütmeleri rahatsızlığını gerek ekonomik gerek manevi açıdan duymaktadır. Bu gibi düzenlemelerin Karşılıklı müzakere edilip çözüm yolları bulunması akla daha salim bir hareket tarzı olup hüküm edenlerden yargısız infaz düşüncelerine son verip konusunda uzman piyasa şartlarını ve yaşam koşullarını iyi analiz yaparak yaklaşımda bulunmalarını istiyoruz. Bunu yaparken tüm paydaşların ortak konsensusta olmaları ülkemizin çalışma ve yaşama standartlarını daha iyiye çıkaracaktır”.

 


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
5
 
0
 
3
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Hasipoğlu: 'Artık Rum tarafının keyfini bekleyecek değiliz. Kapalı maraş'ı aç...
image UBP Milletvekili Oğuzhan Hasipoğlu Kapalı Maraş'ın açılmasında bir dönüm noktasında olunduğunu kaydetti ve “Artık Rum tarafının keyfini bekleyecek değiliz. Kapalı Maraş'ı açma niyetindeyiz" dedi.
Bugünün en çok okunan 10 haberi sizler için hazırladık
image 17/08/2019 tarihli en çok okunan 10 haberi sizler için hazırladık.
KSP: 'Demokratik, ilerici ve devrimci sanat yapıtlarını yasaklayan zihniyeti ...
image Kıbrıs Sosyalist Partisi, “Halk için sanat düşüncesinden korkarak demokratik, ilerici ve devrimci sanat yapıtlarını yasaklayan zihniyeti kınıyoruz” dedi.