Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 6 Mart 2019, Çarşamba 15:49
banner

Annenin sorumsuz davranışı üzerine Sosyal Hizmetler Dairesi devreye girdi!

Annenin sorumsuz davranışı üzerine Sosyal Hizmetler Dairesi devreye girdi!Çocuğu için gerekli emniyet tedbirlerini almadan trafiğe çıkan ve bu durumu, araç kullandığı sırada sosyal medyadan yayın yaparak duyuran sorumsuz anneyle hakkında Sosyal Hizmetler Dairesi işlem başlattı.
Paylaş  
16
18
16
1

Kıbrıs Postası

Bebek koltuğundaki çocuğunu, ön koltukta, yeterli emniyet tedbirlerini almadan trafiğe çıkaran ve bunu sosyal medyadan yaptığı yayınla duyuran sorumsuz anne hakkında işlem başlatıldı.

Girne’de meydana gelen olayın polise intikal etmesi üzerine, sorumsuz annenin “tehlike arzedecek şekilde araç kullanma” suçunu işlediği tespit edildi.

Hemen ardından, olayın çocuk için bir ihmal durumu oluşturması sebebiyle Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlı Sosyal Hizmetler Dairesi devreye girdi. 

Konuyla ilgili Kıbrıs Postası’na konuşan Sosyal Hizmetler Dairesi’nden yetkililer, sorumsuz annenin olayla ilgili uyarıldığını söyledi.

Yetkililer, sorumsuz annenin, çocuğunun hayatını tehlikeye atmak ve ihmal davranış sergilemekten ötürü Girne Sosyal Hizmetler Dairesi’ne çağırıldığını ve benzer bir davranışı tekrarlaması halinde, Sosyal Hizmetler Dairesi’nin çocuğu koruma altına alacağını, ebeveyn hakları ile ilgili de yasal süreç başlatılacağı uyarısının yapıldığını belirtti.

Edinilen bilgilere göre aile ve çocuk sosyal hizmetlerin takibi altına alındı.

Fasıl 352 Çocuk Hakları gereği, ihmal, istismar ve benzeri faktörlerde Sosyal Hizmetlerin çocukları himayesi altına alma hakkı bulunmakta.

İşte sorumsuz annenin yayınladığı o video:


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
5
 
1
 
0
 
16
 
7
 
7
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
12 Mart 2019, Salı
        -

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Korkmazhan: "Geç olmadan halkı koruyucu önlemleri hayata geçirin"
image Sol Hareket TL’nin döviz karşısında değer kaybının önümüzdeki günlerde de devam edeceği öngörüsüyle, hükümetten, halkı koruyucu tedbirleri hayata geçirmesini istedi.
Faşizme Karşı Mücadele Günü'nde ortak yürüyüş ve eylem
image “Faşizme ve Irkçılığa Karşı Uluslararası Eylem Günü” dolayısı ile bugün, Lefkoşa’nın güney kesiminde yürüyüş ve eylem gerçekleştirildiği, eyleme Devrimci Komünist Birlik’in de katılarak bildiri dağıttığı belirtildi.
Erhürman: "Kamu reformunda kararlıyız"
image İş Kadınları Derneği, “2018’in Getirdikleri ve Götürdükleri, 2019’dan Ne Bekliyoruz” konulu panel düzenledi.