Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 15 Nisan 2019, Pazartesi 16:06
banner

Özyiğit: "Teknolojiyi kullanırken bizleri esir almasına izin vermemeliyiz"

Özyiğit: Teknolojiyi kullanırken bizleri esir almasına izin vermemeliyizMilli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit, Bülent Ecevit Anadolu Lisesi Düşünce Kulübü tarafından düzenlenen "Hayattan Kopmadan Teknolojik Bir Yaşam" konulu panele katıldı.
Paylaş  
2
3
1
0

banner

Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşen panele Bakan Özyiğit’in yanı sıra bakanlığa bağlı Genel Orta Öğretim Dairesi Müdürü Aktan Erdoğa, Yüksek Öğrenim ve Dış İlişkiler Dairesi Müdürü Ziya Öztürkler, Kültür Dairesi Müdürü Şehbal Hamzaoğulları, BEAL Okul Müdürü Sibel Karakaya, Panelistler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit panelin açılışında yaptığı konuşmada öncelikli olarak bu önemli ve anlamlı etkinliği organize eden BEAL Düşünce Kulübü, okul idaresi ve panele katkı koyan kişileri tebrik etti.

Değişen ve gelişen Dünyada teknolojinin öneminin herkes tarafından bilindiğini ancak teknolojinin doğru kullanılmasının çok önemli olduğunun altını çizen Özyiğit,  “Teknolojiyi kullanırken, bizleri esir almasına izin vermemeliyiz” dedi.

Özyiğit, günümüz dünyasında bilimi ve teknolojiyi takip eden değil, üreten konumda olmak ve teknolojiyi üreten toplumlara yetişmek için neler yapılabileceğinin tartışılması gerektiğine vurgu yaparak, düzenlenen panelinbu amaca da katkı koyacağına inanç belirtti.

Eğitimi, düşünen, sorgulayan, tartışan ve üreten bir gençlik yetiştirmek, çağın şartlarına uygun, ilim ve bilim ışığında yeniden yapılandırmak için çalışmaların sürdüğünü belirten Özyiğit, “Eğitim’de oluşturacağımız yapıyı, toplumun her kesimine içselleştirerek, bir devlet politikası haline getirmek için dikkatli davranıyoruz” dedi.

Bakan Özyiğit’in konuşmasının ardından, BEAL Düşünce Kulübü üyeleri ile  Telsim Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Tanpınar ‘Hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olarak teknoloji’, Sosyolog Hakan Gündüz ‘Yeni bir nesil teknoloji ile büyüyor’, Op. Dr. Barış Peker ‘Teknolojiyi kullanırken sağlığından olma’, Cüneyt Çerkez ‘Yapay zeka insanlığın başına gelen en iyi şey mi?’, Yönetmen Mehmet Ekin Vaiz ve Gülşen Erçin ‘Teknolojinin gerisinde kalma ama esiri de olma’ başlıklarında sunum gerçekleştirdiler.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

İskele, Görneç ve Serdarlı bir süre elektriksiz kalacak
image İskele, Görneç ve Serdarlı'da elektrik kesintisi uygulanacak.
Çeler: "Yaşananlar Akıncı'nın yeniden aday olması gerektiğini gösterdi"
image TDP Milletvekili Çeler, katıldığı TV programında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu... Cumhurbaşkanı Akıncı'nın açıklamasının iyi okunması gerektiğini vurgulayan Çeler, "Yaşananlar Akıncı'nın yeniden aday olması ge...
YİM'in kararı hem Vakıfları hem de Rum davacıyı memnun etti!
image Yüksek İdare Mahkemesi'nin 'Maraş' kararı hem Vakıflar İdaresi'ni hem de Rum davacıyı memnun etti.