Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 15 Nisan 2019, Pazartesi 14:20
banner

Tel-Sen: "Ulaştırma Bakanlığı, kamuoyunu yanıltmaya çalışıyor"

Tel-Sen: Ulaştırma Bakanlığı, kamuoyunu yanıltmaya çalışıyorTel-Sen, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı'nın, Telekomünikasyon Dairesi'nin yeniden yapılandırılmasıyla ilgili söylemlerinde kamuoyunu yanıltmaya çalıştığını savundu.
Paylaş  
2
3
1
0

banner

Tel-Sen Başkanı Tamay Soysan yaptığı yazılı açıklamada, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan’ın, Tel-Sen’in Telekomünikasyon Dairesinin yeniden yapılandırılmasıyla ilgili görüş vermediğini belirterek kamuoyunu yanılttığını iddia etti.

“Tel-Sen sipariş üzerine görüş vermez ve sipariş üzerine görüş verenlerle, kalem oynatanlarla, sponsorlarla asla aynı tarafta olmaz, olmamıştır, olmayacaktır” diyen Soysan şöyle devam etti:

“Tarafımıza yapılmış olan sunumla ilgili 10-01-2019 tarihinde Bakanlığa yazmış olduğumuz yazı ile yapılan sunumun daha iyi anlaşılabilmesi için ve doğru bir yapılandırmaya destek vereceğimizi de belirterek dökümünün tarafımıza verilmesini talep ettik.

Bakanlık bize tam bir ay sonra 08-02-2019 tarihli yazısında verdiği cevapta sunumun tamam olmadığını çalışmaların devam ettiğini bu nedenle sunumu yazılı gönderemeyeceğini belirtmiş ve aynı yazıda bizlerden dairenin yapılan sunum çalışmasında belirtildiği gibi altyapı ve üstyapının oluşumunda norm kadronun nasıl olması gerektiği hakkında bir görüşümüz varsa değerlendirebilecekleri belirtilerek bizim vereceğimiz görüş çerçevelendirilmiştir.

Tel-Sen’in böyle şark kurnazlıklarına karnı toktur ve bu yazışmadan hemen sonra kamuoyuna açıklama yapan sendikamız Dairenin yapılandırılmasıyla ilgili hiçbir oldu bittiye müsaade etmeyeceğini açıklamıştır.”

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığının önergesiyle alınan Bakanlar Kurulu kararının yanlış olduğunu savunan Soysan, bu kararın Telekomünikasyon Dairesinin özelleştirilmesinin önünü açtığını ileri sürdü.

Soysan, “Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığının sunumu ve söylemlerine bakıldığında Telekomünikasyon Dairesinin özelleşeceğini hatta peşkeş çekileceğini gördüklerini” iddia ederek, Dairenin gelir getiren hatırı sayılır kaynaklarının da özele verileceğini savundu.

Soysan, öngörülen yapının kamu yararına olmayacağını ifade etti.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

KKTC'li tekvandoculardan Mehmetçiğe 'selam'
image KKTC'li tekvandocular, asker selamı verdi ve Dr. Küçük Müsabakalarına hazır olduklarını belirtti.
Arıklı ASAM'da "Doğu Akdeniz'deki Gelişmeler ve Kıbrıs" konulu bir konferans ...
image YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı, Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi (ASAM)'da "Doğu Akdeniz’deki Gelişmeler ve Kıbrıs" konulu bir konferans verdi.
Özgürgün: "UBP'de veya ülkede kişisel hesap yapmayı siyaset sananlara fırsat ...
image Eski başbakan Hüseyin Özgürgün, dokunulmazlığının kaldırılması ile ilgili, UBP milletvekillerinin de onay vermesinin ağrına gittiğini vurgulayarak, Ersin Tatar'ın eli kolu bağlı, çaresiz bir tavır içinde, dipsiz kuyuy...