Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 23 Nisan 2019, Salı 08:10
banner

Meclis Başkanı Uluçay'dan 23 Nisan mesajı

Meclis Başkanı Uluçay'dan 23 Nisan mesajıMeclis Başkanı Teberrüken Uluçay, Atatürk'ün çağdaş yönetim ülküsünü benimsemiş Kıbrıs Türk halkının, egemenliğin halktan kaynaklandığı ilkesini kabul etmiş ve Kıbrıs adasının iki siyasi eşit halkından biri olarak gerek kendi yönetimi, gerek adanın yönetiminde egemenlik haklarından asla vazgeçmediğini vurguladı.
Paylaş  
3
3
3
0

Uluçay, “Kıbrıs sorununun çözümü için umutlarımızı canlı tutarken, böylesi bir anlamlı hafta vesilesiyle bir kez daha hatırlatmak isterim ki, Kıbrıs Türk halkı egemenlik haklarından ve bunun doğal bir tezahürü olan siyasi eşitlik ilkesinden asla taviz vermeyecektir” dedi.

Meclis Başkanı Teberrüken Uluçay’ın, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle yayınladığı mesaj şöyle:

“Sevgili çocuklar, geleceğimizin teminatısınız. Egemenliğimizin ve temsiliyetimizin en önemli kurumu olan Cumhuriyet Meclisi olarak sizleri temin etmek isterim ki, bu kurum sizlerindir ve gelecekte seçme ve seçilme hakkınızı kullanarak sizler de bu kurumda halkın vekilleri olarak yerlerinizi alacaksınız.

Egemenliğimizin en büyük teminatı da sizlerin Mustafa Kemal Atatürk’ün veciz ifadesiyle, “fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür” nesiller olarak yetişmenizdir. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında, rehberimiz olması gereken bu sözleri bir kez daha dile getirmek istedim.

Fikrinize, vicdanınıza ve irfanınıza kimse hükmedemesin. Kendi ayakları üzerinde duran, kendi fikri ve vicdanı ile hayatına yön veren kişilik sahibi gençler, yetişkinler ve yurttaşlar olalım. Eleştirilere kulak verin ama onların esiri olmayın. Toplumumuzu, ülkemizi ve dünyayı iyi tanıyın. Farklılıklara saygı gösterin ve farklılıklarla birlikte yaşamayı bir yük değil zenginlik kabul edin. Sizin ve diğerlerinin tercihlerinden, yaşam tarzından dolayı ayrımcılığa uğramasını asla kabul etmeyin.

Gözlerinizdeki pırıltıyı hiç kaybetmeyin. Gelecek sizlerindir ve dünyamızı daha iyiye, güzele ve doğruya da ancak sizler taşıyabilirsiniz. Bir kez tüm halkımızın ve çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlar, Mustafa Kemal Atatürk’ü de saygıyla yâd ederim”


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Tatar: "Kıbrıslı Türkler TC'nin tek taraflı müdahale hakkında ısrarcı olacakt...
image Ankara'da bu akşam 20.30'da TC Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ortak basın açıklaması düzenleyen Başbakan Tatar yaptığı konuşmada, "Kıbrıslı Türkler TC'nin yine tek taraflı müdahale hakkında ısrarcı olacaktır" ifadelerine y...
Tatar, Külliye'de
image Başbakan Ersin Tatar, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmek üzere Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne gitti.
Erdoğan: "Doğu Akdeniz'de ders almayan varsa, cevap vermekten çekinmeyiz"
image Ankara'da bu akşam 20.30'da Başbakan Tatar ile ortak basın açıklaması düzenleyen TC Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında, "Doğu Akdeniz'de ders almayan varsa, cevap vermekten çekinmeyiz" ifadelerine yer verdi.