Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 14 Mayıs 2019, Salı 18:08
banner

Tatar'a bir hükümeti kurma yetkisi de UBP Parti Meclisi'nden

Tatar'a bir hükümeti kurma yetkisi de UBP Parti Meclisi'ndenCumhurbaşkanı Mustafa Akıncı tarafından hükümeti kurmakla görevlendirilen UBP Genel Başkanı Ersin Tatar'a UBP Parti Meclisi'nden de yetki geldi.
Paylaş  
3
4
3
0

Kıbrıs Postası

Tatar, UBP Parti Meclisi’nden de oybirliği ile hükümeti kurma yetkisi aldı.

Tatar, şöyle konuştu:

“Koalisyon görüşmelerini daha ileri bir safhaya götürebilmek için arkadaşlarla birlikte çalışmaları sürdüreceğiz. KKTC’nin içinde bulunduğu sıkıntılardan dolayı en erken zamanda herkesin sorumluluk bilinci içinde bir hükümetin kurulmasıdır. Bu anlayışın gelişmesi ve konjonktürün ortaya çıkması hepimizin temennisidir.

Sn. Cumhurbaşkanı’nın bize dediği; 15 gün süre vardır. Ancak bu süreç 10 gün içinde tamamlanabilir. Çalışmaları sürdürüyoruz. Önümüzdeki süreçte önemli gelişmeler olduğunda paylaşmaya devam edeceğiz”.

Her partiyle 1’er saat, HP ile daha uzun görüşme yapılacağı yönündeki haberleri değerlendiren Tatar, “Her partiyle görüşeceğiz ama günün sonunda hükümet kurma ihtimali olan partilerle tabii ki daha fazla görüşme süreci ortaya çıkacaktır. Eğer bir anlaşma çıkmazsa başka bir ihtimal doğar, seçim hükümeti… O bile ortaya çıkabilir. Dolayısıyla kimseye bağlanmış değiliz. Bir zorlama yok. Emrivaki yok. Bu bir süreçtir.

Bu toplantı tarihi bir toplantıdır. Böyle bir katılım, memleketin her köşesinden gelen her arkadaşıma çok teşekkür ediyorum. UBP de KKTC’de kendine ne düşerse en iyi şekilde onu yapmaya çalışıyor” ifadelerini kullandı.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
6
 
0
 
4
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Ada, tozlu havanın etkisi altında kalmaya devam edecek
image Kuzey Afrika'dan gelen tozlu hava etkisini sürdürecek.
Sibel Tatar'dan Başbakan Ersin Tatar'a hediye: "Sayın Başbakanım, Sevgili Ers...
image Sibel Tatar, Başbakanlık görevini devralan eşi Ersin Tatar'ı tebrik etti.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı Zeki Çeler, malvarlığını açıkladı
image Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı Zeki Çeler, sosyal medya hesabından malvarlığını açıkladı.