Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 15 Mayıs 2019, Çarşamba 10:00
banner

Ramazan ayı boyunca her bölgede iftar yemeği veriliyor

Ramazan ayı boyunca her bölgede iftar yemeği veriliyorT&T Havalimanı İşletmeciliği, Ramazan ayı süresince her gün KKTC'nin çeşitli bölgelerinde iftar yemekleri düzenliyor. Ramazan'ın ilk günü Hala Sultan Camii’nde başlayan iftar yemeğinde ilk oruçların açılmasının ardından ülke genelinde iftar sofraları kurulmaya devam ediliyor...
Paylaş  
1
2
1
0

T&T Havalimanı İşletmeciliği, 11 ayın sultanı sayılan mübarek Ramazan ayının başlaması ile birlikte KKTC’nin değişik bölgelerinde her gün halka açık toplu iftar yemekleri veriyor. T&T Havalimanı İşletmeciliği Yönetim Kurulu Başkanı Emrullah Turanlı tarafından verilen iftar yemekleri her gün KKTC’nin çeşitli yerlerinde yapılıyor.  

İlk toplu iftar Haspolat’taki Hala Sultan Camii’nde bin 200 kişiye verilerek başladı. Ardından Lefkoşa, Gazimağusa, Güzelyurt, Lefke, Girne, İskele, Gönyeli ile köylerde500 ile 1000 kişilik halka açık toplu iftar yemekleri verilmeye devam ediliyor. İftar yemeklerine oruç tutanlar, aileler, yaşlılar, çocuklar, öğrenciler ve çevre halkı yoğun ilgi gösteriyor. İftar yemeklerinde topluca oruçlar açılırken, birlik ve beraberliğin arttığı yemeklere katılımın yüksek olması memnuniyet yaratıyor.

T&T Havalimanı İşletmeciliği Genel Müdürü M. Serhat Özçelik, her yıl iftar yemekleri verdiklerini ancak bu yıl T&T Yönetim Kurulu Başkanı Emrullah Turanlı’nın isteği üzerine Ramazan ayı boyunca her gün KKTC’nin tüm bölgelerinde halka açık şekilde yapıldığını kaydetti.

Özçelik, Ramazan ayının manevi duygularıyla insanların bir araya gelmesinin çok güzel bir mutluluk olduğunu ifade ederek, “Ramazan ayı bereket ve bolluk ayıdır. Ramazan ayı içerisinde olduğumuz bu mübarek günlerde birbirimize daha sıkı sarılmanın, birlik ve beraberliğimizin üst seviyelerde olduğu özel günlerdir. T&T Havalimanı İşletmeciliği olarak ülke insanına ve burada yaşayanlara mübarek ramazan ayında hayırlı bir hizmet olarak iftar yemeği vermenin mutluluğunu ve huzurunu yaşıyoruz” dedi.

Özçelik, birlik ve beraberlik duygularının en çok yaşandığı 11 ayın sultanı Ramazan boyunca, toplu iftar yemeklerinin her bölgede devam edeceğini de kaydetti.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

PGM ve Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi arasında eğitim işbirliği anla...
image Polis Genel Müdürlüğü (PGM) ile Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi arasında "Eğitim İşbirliği Anlaşması" imzalandı.
Elcil: "Kıbrıs Cumhuriyeti temelinde bir çözüme ulaşma mücadelesi vermek yeri...
image KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil, Kıbrıs Türk toplumunun uluslararası siyasi statü kazandığı "Kıbrıs Cumhuriyeti" temelinde bir mücadele vererek, Kıbrıs'ta çözüme ulaşma yerine "maceralar" peşinde koşulduğunu savundu.
'Şafağın askerleri' 45 yıl sonra KKTC'de buluşuyor
image Barış Harekatı'nın kritik çarpışmalarından olan "Doğruyol-Ataktepe" muharebelerinin kahramanları 20 Temmuz kutlamaları çerçevesinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne geliyor.