Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 18 Mayıs 2019, Cumartesi 14:21
banner

Tatar, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle mesaj yayımladı

Tatar, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle mesaj yayımladıUlusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı Ersin Tatar, "Türk milleti ile onun en büyük gücü olan Türk gençliğinin Atatürkçü düşünceden asla ayrılmayacağını ve mutlaka onun işaret ettiği üzere egemenliğini, özgürlüğünü koruyacağını, çağdaş gelişmişlik düzeyini yakalayacağını" vurguladı.
Paylaş  
3
4
2
0

Ersin Tatar, Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajda, şunları kaydetti:

“Türk Kurtuluş Savaşı’nın başladığı tarih olan Büyük Önder, Başkomutan, Gazi Mustafa Kemal Paşa’nın Samsun’a çıkışının yüzüncü yılındayız. 16 Mayıs 1919’da işgal altındaki İstanbul’dan yola çıkan Bandırma vapuru 19 Mayıs 1919 sabahında güneşin doğuşu ile birlikte Samsun limanına demirlerken kurtuluşu, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kuruluşunu müjdeliyordu.

100 yıl önce başlatılan Kurtuluş Savaşı, Büyük Devlet adamı, devrimci, öğretmen Atatürk olmasaydı bugün ne bölgesinin en güçlü Devleti Türkiye’den ne de tüm engellemelere rağmen gelişen, büyüyen bir Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden söz edemezdik. Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 sabahı Samsun’a ayak basışı aslında bir çizginin, anlayışın ortaya konulmasıdır. O çizgi, o anlayış, milli egemenlik, halkın kendi kendini idaresi, çağdaşlaşma ve gelişime, değişime açık olmaktır.

Ben eminim ki, Türk milleti ve onun en büyük gücü olan Türk gençliği Atatürkçü düşünceden ayrılmayacak, mutlaka onun işaret ettiği üzere, özgürlüğünü koruyacak, çağdaş gelişmişlik düzeyini yakalayacaktır. Türkiye Cumhuriyeti, türlü oyunlar, terör belası ile yolunu kesmeye çalışanların gayretlerini boşa çıkaracak dünyanın en önde gelen ülkelerinden biri haline gelecektir. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti tüm haksızlıklara, engelleme çabalarına rağmen, yolunda ilerleyecek ve uluslararası camiadaki yerini alacaktır. 19 Mayıs 1919 sabahı Samsun’da doğan özgürlük güneşinin ışığı hiç sönmeyecek hep yolumuzu aydınlatacaktır.

Türk gençliği kendisinden beklenenleri büyük bir başarı ile yerine getirerek, Atatürkçü düşünceden sapmayacak, yurdunu, milletini, egemenliğini koruyacak, kollayacaktır.
Bu duygu ve düşüncelerle, Bandırma Vapuru ile 100 yıldır rotamızı özgürlük ve egemenlik olarak belirleyen, Dünyanın gelmiş geçmiş en önemli liderlerinden biri konumundaki Atatürk’ümüz, tüm şehitlerimiz ile milletimize hizmet eden Devlet adamlarımızı rahmetle anar, Türk gençliğinin bayramını candan kutlarım”

banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

KIBTES'ten eğitimdeki eksiklikler ve yanlışlar için ilgililere çağrı
image Kıbrıs Türk Eğitimciler Sendikası (KIBTES), eğitimde var olan eksiklik ve yanlışlar için tüm ilgilileri göreve davet etti.
Burcu: Kıbrıs sorunu azınlık çoğunluk ilişkisiyle değil, eşit iki varlık iliş...
image Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Barış Burcu yaptığı açıklamada Anastasiadis'in Kıbrıs sorununu bir azınlık - çoğunluk ilişkisi içerisinde tanımlamaya kalkışarak yanlışını sürdürdüğünü belirtti.
Cumhurbaşkanı Akıncı, Belediyelerin Başkanları ile görüştü
image Cumhurbaşkanı Akıncı, Belediyeler Birliği Başkanı Özçınar ve Kuzey Kıbrıs Cittaslow Ağı'nda olan Belediyelerin Başkanları ile ayrı ayrı görüştü.