Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 19 Mayıs 2019, Pazar 13:10
banner

Töre: "Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Türkiye Cumhuriyeti milli kimliğimizin simgesidir"

Töre: Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Türkiye Cumhuriyeti milli kimliğimizin simgesidirCumhuriyet Meclisi Başkan Yardımcısı Zorlu Töre, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Türkiye Cumhuriyeti’nin milli kimliğin simgesi olduğunu belirterek, Türk gençliği gibi Kıbrıs Türk gençliğinin de atasının izinde olup cumhuriyetine sahip çıkacağı inancını vurguladı.
Paylaş  
3
3
3
0

Töre, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, Anadolu’nun kurtuluş mücadelesini başlatmak için Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 100. yılını coşkuyla kutladıklarını belirtti. Töre mesajında şunları kaydetti:

“ ‘Ya istiklal ya ölüm’ parolasıyla başlatılan kurtuluş savaşı sonunda zaferle sonuçlanmış ve Anadolu’yu işgale gelen Fransız, İtalyan, Yunanlı ve İngilizler yenilgiye uğramışlardır.

Hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır. O satıh bütün vatanındır diyen Atatürk elinde sonunda Türkiye Cumhuriyetini kurması ve 19 Mayısı Gençlik Bayramı ilan etmesi Türk gençliğine olan sonsuz güvenin işaretidir.”

Türkiye Cumhuriyeti’ni koruyup kollama ve yaşatma sorumluluğunu Atatürk’ün, Türk gençliğine bıraktığını ifade eden Töre, “Atatürk’ün izinde olan Türk gençliği de bugüne kadar Cumhuriyete sahip çıkmıştır. Kıbrıs Türk gençliği de atasının izinde olup Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetine sahip çıkacaktır” dedi.

Töre, sözlerini şöyle tamamladı:

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne sahip çıkmayanlar cumhuriyetimizin başından gitmelidir ve gideceklerdir.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Türkiye Cumhuriyeti milli kimliğimizin simgesidir. Anayasalarımızda cumhuriyetlerimizin koruyucusu ve zırhıdır. Dahili ve harici bedhahlara karşı Türk gençliği uyanık olmalıdır. Gaflet ve delalete Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti müsaade etmemelidir.”

banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
3
 
0
 
1
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı yoğun yağışlardan zarar gören bölgeler hak...
image Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı bugün yazılı bir açıklama yaparak, ülkemizi etkisi altına alan olumsuz hava koşullarının bazı bölgelerde zarara yol açtığını bildirdi.
Tatar: "Kıbrıs'a ilişkin olarak alınan karar mantıksız, tamamen Rum yanlısı"
image Başbakan Ersin Tatar, Güney Avrupa Ülkeleri Zirve Bildirisi’nde, Kıbrıs’a ilişkin olarak alınan kararın mantıksız, tamamen Rum yanlısı olduğuna işaret etti ve bunu yapanların, Kıbrıs’ta bir uzlaşma istemediklerinin ne...
Savaşan: "Hükümet hayal peşindeyse, Cumhurbaşkanı kabus peşinde"
image Ulusal Birlik Partisi Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Ahmet Savaşan, Türk tarafının 50 yıldır federasyon peşinde koşmaya zorlandığına dikkat çekerek, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın “ben hayal peşinde değilim” açıklama...