Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 11 Haziran 2019, Salı 15:30
banner

Şahiner: "TL'nin yakından takip edileceği birimler kurulmalı"

Şahiner: TL'nin yakından takip edileceği birimler kurulmalıCTP Lefke Milletvekili Salahi Şahiner, Meclis'te "Sürdürülebilir Mali Yapı" konusunda güncel konuşma yaptı.
Paylaş  
2
2
2
0

KKTC’nin Türk Lirası kullandığını ve bu para birimi üzerinde herhangi bir müdahale şansı olmadığını anlatan CTP Milletvekili Şahiner, “Bizim maliye ve ekonomi konusundaki bakanlıklara TL’nin yakından takip edileceği birimler kurmamız ya da bu konuda dışardan hizmet almamız gerekir” dedi.

Şahiner, bunun ekonominin öngörülebilir hale gelmesi adına önemli olduğunu kaydetti. 

Yapılan kalkınma planlarının TL’deki kırılganlık nedeniyle felaketle sonuçlanabildiğini anlatan Şahiner, Türkiye ekonomisi takip ediliyor olsa TL’deki kırılmanın aslında çok önceden görülebileceğini ifade etti. 

Yerel ve mahalli gelirlerin artırılması için de gerekli adımların atılması gerektiğini söyleyen Salahi Şahiner, sürdürülebilir bir mali yapıya ihtiyaç olduğunu belirtti. 

Salahi Şahiner, Ticaret Odası tarafından yapılan bir araştırmaya değinerek Türkiye ile yapılacak mali protokollerin önemine de işaret etti. 

Kumarhanelerden alınması gereken vergiler konusunda da gerekli adımların atılması gerektiğini kaydeden Şahiner, vergilendirme konusunun sektörel bazda ele alınması gerektiğini söyledi. 

Ticaret Odası’nın yaptığı araştırmada yüzde 50 üzeri kayıt dışılık olduğunun belirlendiğine işaret eden Şahiner bunun halledilmesiyle ülke kaynaklarının fazlası ile yeteceğini vurguladı.

Şahiner, teşvikler konusunun da yeniden ele alınması gerektiğini dile getirdi. 


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

ASELSAN'ın güvenlik sistemleri KKTC'de
image ASELSAN, terörle mücadele, asayiş ve güvenliğe katkı sağlamak amacıyla Emniyet Genel Müdürlüğüne yaklaşık 44 bin kamera ve 9 bin plaka tanıma sistemi teslim etti. Türkiye'de başarıyla görev yapan "Kent Güvenlik Yöneti...
HP Milletvekili Çağatay: "Önemli olan Rum tarafıyla sonuç odaklı görüşmektir"
image HP Milletvekili Çağatay, 50 yıldan fazladır süren görüşmelerde bir ilerleme kaydedilmemesini Rum tarafının hazır olmamasına bağladı.
TC Eğitim Bakanı Selçuk: "KKTC'deki eğitimsel çalışmalar, bilimsel çalışmalar...
image Türkiye Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "KKTC'deki tüm eğitimsel çalışmaların bilimsel ve teknolojik çalışmalar paralelinde olacağı açıktır. KKTC'nin eğitim açısından atacağı olumlu adımlar bizim açımızdan çok değerl...