Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 12 Haziran 2019, Çarşamba 07:48
banner

KIB-TEK'te 3 yıldır fark edilemeyen vurgun!

KIB-TEK'te 3 yıldır fark edilemeyen vurgun!KIB-TEK'te yeni bir vurgun ortaya çıktı. KIB-TEK Gazimağusa Şubesi'nde gerçekleştiği tespit edilen vurgun ile ilgili Deniz Saltuk Gürmanoğlu ile Toner Tanözü polise yapılan şikayet üzerine tutuklanırken KIB-TEK Genel Müdürü Ahmet Dargın, vurgunun KIB-TEK'in para ödeme noktası olan; Pay Point'lerden, yapılan ödemeyi bankaya götürmekle görevli olan çalışan tarafından gerçekleştiğini ve suç tarihinin 2016 yılından bu yana devam ettiğinin tespit edildiğini açıkladı.
Paylaş  
4
5
4
0

Kıbrıs Postası - Rahmican Çalışkan/Nadire Bahadi

Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu (KIB-TEK) yine bir vurgun olayı ile gündeme geldi. Dün Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne yapılan şikayet üzerine KIB-TEK Gazimağusa Şubesi Pay Point noktasından yapılan ödemelerde meydana gelen sirkat ile ilgili soruşturma başlatıldı.

İlk olarak KIB-TEK yönetimi tarafından yapılan araştırmada yapılan tespitlere göre 28 Ağustos 2017 tarihinde 26 bin 55 TL’den 5 bin 90 TL’nin bankaya yatırılmayarak çalındığı ortaya çıktı. 1 günlük sirkat miktarından yola çıkılarak hem KIB-TEK yönetimi hem de polis ekipleri vurgun ile ilgili geniş çaplı soruşturma başlatırken, polis ödeme noktalarından teslim aldığı parayı bankaya götürmekle görevli olan Deniz Saltuk Gürmanoğlu ile suçla bağlantısı olduğu tespit edilen Toner Tanözü isimli KIB-TEK çalışanını tutukladı. Büyük vurgunun yarım milyonu aşkın olduğu öğrenilirken, Genel Müdürü Ahmet Dargın, Kıbrıs Postası’na konuşarak, ilk tespitlere göre hırsızlığın 2016 yılından bu yana devam ettiğini açıkladı.  Sirkat edilen miktarın henüz bilmediklerinin altını çizen Dargın, kurumun Gazimağusa şubesinde meydana gelen olayı Ramazan Bayramı’ndan önce fark ettiklerini söyledi.

“BAYRAMDAN ÖNCE FARK ETTİK, İNCELEDİK, ŞİKAYET ETMEK İÇİN EMİN OLMAK İSTEDİK”

“Neden bu zamana kadar beklediniz?” sorusuna cevap veren Ahmet Dargın, emin olup, öyle şikayet etmek istediklerini belirtti. Bayramdan önce fark ettiklerini, incelemeye aldıklarını, bayramda da inceleyip emin olduklarını kaydeden Dargın, ilk bulguları dün polise verdiklerini işaret etti.

“ÇALIŞAN, TOPLANAN PARAYI BANKAYA EKSİK YATIRMIŞ, ŞİKAYET ETTİK”

Vurgunun, KIB-TEK’in para ödeme noktası olan; Pay Point’lerden ödeme yapılan paraları toplayıp bankaya götürmekte görevli olan çalışan tarafından yapıldığını açıklayan KIB-TEK Müdürü Ahmet Dargın, “Çalışan, toplanan parayı bankaya eksik yatırmış, şikayet ettik” dedi.

“OLAY POLİS VE MAHKEMEDE”

Kurumda meydana gelen vurgun ile ilgili yapılan tespitler üzerine Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne şikayette bulunduklarını ifade eden Dargın, polisin ilk bilgileri aldığını, gerekli soruşturmayı başlattığını, dolayısıyla olayın artık polis ve mahkemede olduğunu söyledi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
2
 
0
 
3
 
1
 
1
 
1
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Sucuoğlu, KKTC Milli İradeye Saygı PLatformu heyetini kabul etti
image Çalışma Bakanı Sucuoğlu, KKTC Milli İradeye Saygı Platformu yetkililerini kabul etti.
SGK ile "Genel Sağlık Anlaşması" görüşmesi yapıldı
image KKTC ile SGK arasında "Genel Sağlık Anlaşması" için görüşme yapıldı.
Maliye Bakanı Amcaoğlu, Ticaret Odası heyeti ile görüştü
image Maliye Bakanı Amcaoğlu, Kıbrıs Türk Ticaret Odası heyetini kabul etti.