Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 20 Haziran 2019, Perşembe 16:41
banner

Nami, Özersay - Anastasiadis görüşmesini değerlendirdi: "Özersay'ın bu tavrı kime ne fayda sağlıyor?"

Nami, Özersay - Anastasiadis görüşmesini değerlendirdi: Özersay'ın bu tavrı kime ne fayda sağlıyor?Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Milletvekili Özdil Nami, Özersay - Anastasiadis görüşmesini sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla değerlendirdi. Nami, merak ettiklerini sıralayarak "Özersay'ın bu tavrının kime ne fayda sağlamaktadır?" diye sordu.
Paylaş  
4
3
4
1

Enerji ve Ekonomi eski Bakanı ve CTP Milletvekili Nami, Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Özersay’ın Anastasiadis ile görüşme yaparak bu durum hakkında bilgilendirme yapmamasını eleştirdi.

Nami, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, söz konusu görüşmeyi “by pass kalkışması” olarak niteleyerek Bakanlar Kurulu’nun Maraş kararının Türkiye Cumhuriyeti ile istişare edilerek alınıp alınmadığını ve bu kararın Cumhurbaşkanı ile paylaşılıp paylaşılmadığını sorguladı.

Nami, Özersay’ın Anastasiadis ile görüşmesinin Türkiye’nin bilgisi dahilinde olup olmadığını merak ettiğini söyleyerek “eğer öyleyse Cumhurbaşkanı’nı neden bilgilendirmedi?” diye sordu.

CTP Milletvekili Özdil Nami, son olarak bu yaşananları bir “hata” olarak niteleyerek “Özersay neden hatasını telafi etmeyerek Cumhurbaşkanına saldırdı? Bu tavrın kime ne faydası vardır” dedi.

Nami’nin paylaşımı şu şekilde:

“By pass kalkışması ile ilgili merak ettiklerim:

  1. Maraş kararı TC ile istişare edilerek mi alınmıştır? Eğer öyle ise kendi devletimizin başı ve konunun BM nezdinde muhatabı CB ile neden istişare edilmemiştir?
  2. Özersay "sosyal yemeği" öncesi ve sonrasında TC’yi bilgilendirmiş midir? Eğer öyle ise neden kendi devletimizin başı Cumhurbaşkanı’nı bilgilendirmemiştir?
  3. Toplum lideri Rum tarafı ve uluslararası aktörler önünde zor durumda bırakan kişi neden süratle hatasını telafi etmek yerine Cumhurbaşkanı’na saldırmaktadır. Bu tavır kime ne fayda sağlamaktadır?”

banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
7
 
0
 
9
 
0
 
2
 
1
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
20 Haziran 2019, Perşembe
Hasan         - Girne
Temiz siyaset, gizli toplantılarla toplum liderinden habersiz gizli işler çevirmektir
🙂
#TamToparlanıyordukDüştük...

banner
banner
banner
banner

KKTC bayrağı yakanların kimlikleri belirlendi
image KKTC bayrağını yakanların kimlikleri belirlendi. Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay konu ile ilgili sosyal medya hesabından açıklamada bulundu.
Hukuk Dairesi bütçesi onaylandı
image Cumhuriyet Meclisi Ekonomi Maliye Bütçe ve Plan Komitesi'nde Hukuk Dairesi'nin bütçesi görüşülerek, oy birliğiyle kabul edildi.
Hayvancılık Dairesi'nden aflatoksin konusunda uyarı
image Hayvancılık Dairesi, hayvan ve insanlarda ciddi rahatsızlıklara yok açabilen, bazı küfler tarafından üretilen aflatoksinle mücadelede, yem ve ham maddelerin depolama yöntemlerine dikkat edilmesi tavsiyesinde bulundu.