Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 10 Temmuz 2019, Çarşamba 10:30
banner

Cumhurbaşkanlığı adaylığı hakkında konuşan Özersay: "Elimizi taşın altına koyarız"

Cumhurbaşkanlığı adaylığı hakkında konuşan Özersay: Elimizi taşın altına koyarızHalkın Partisi (HP) İskele İlçe Başkanlığı'na Yılmaz Yılmazoğulları seçildi. Cumhurbaşkanlığı adaylığı hakkında konuşan HP Genel Başkanı Özersay, "Önümüzdeki dönemde gerçekten bu memleketin geleceğinde söz sahibi olabilmemiz için elimizi taşın altına koymamız gerekirse parti olarak oturup karar vereceğiz, yalan yok, içimden adaylık geliyor” dedi.
Paylaş  
15
16
15
3

banner

HP İskele İlçe Kongresi’nde gerçekleştirilen seçim sonucunda Mesut Genç görevi Yılmaz Yılmazoğulları’na devretti. 

HP’den yapılan yazılı açıklamaya göre kongrede bir konuşma yapan HP Genel Başkanı, Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı   Kudret Özersay, İskele ilçesinde birden fazla adayla seçim yapılıyor olmasından memnuniyet duyduğunu belirtti ve bunun hem demokrasi hem de parti içinde emek koyup mücadele edilen temel prensipler açısından önemli olduğunu söyledi.

İçinde bulunduğumuz dönemde insanların siyasi hareketlerden ve siyasi partilerden uzaklaştığını belirten Başbakan Yardımcısı Özersay, “Toplumsal düşünmek, paylaşımcı olmak ve herkesin elini taşın altına koyması bence son derece önemlidir” dedi.

Kıbrıs’ı yakın gelecekte önemli gelişmelerin beklediğini söyleyen Özersay şöyle konuştu:

“Ada’nın etrafında sıcak olaylar yaşanıyor. Hatta o kadar sıcak ki memlekete füze bile düşebiliyor. Gerek askeri gerek siyasi gerekse doğal zenginlikler anlamında önemli gelişmeler bizi bekliyor. Biz bu gelişmeleri oturduğumuz yerden izleyebiliriz de… Ama Kıbrıs Türk halkı geçmişte bazı şeylere geç kaldığında ya da doğru zamanda hareket edemediğinde bir aktör olmaktan çıktığını, başkaları tarafından belirlenen bir kaderi yaşamak zorunda kaldığını tecrübeyle görmüştür. Önümüzde cumhurbaşkanlığı seçimi var. Daha önceki cumhurbaşkanlığı seçimlerinden farklı olarak ülkede fikir düzeyinde de bir ayrışmaya gidiyoruz. Kıbrıs’ta 50 küsur senedir hep yaptığımız gibi iki toplumlu, iki bölgeli federasyonu müzakere edecek bir kişiyi mi seçeceğiz yoksa daha farklı daha yeni fikirleri tartışmaya açık, dogmatik düşünmeyen bir duruş mu sergileyeceğiz? Bunu da belirleyeceğimiz bir seçim olacak.”

CUMHURBAŞKANLIĞI ADAYLIĞI… “YALAN SÖYLEMEYE GEREK YOK, İÇİMDEN GELİYOR”

Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda henüz bir karar vermediklerini dile getiren Özersay, “Kıbrıs Türkü’nün geleceği açısından kritik ve stratejik bir eşik olduğunu görebiliyorsak o zaman benim de bir adım atmam gerekebilir. İçimden böyle bir şey gelir mi? Yalan söylemeye gerek yok, evet gelir. Çünkü siyasete ilk adım attığım nokta cumhurbaşkanlığı adaylığıydı. Önümüzdeki dönemde gerçekten bu memleketin geleceğinde söz sahibi olabilmemiz için elimizi taşın altına koymamız gerekirse parti olarak oturup karar vereceğiz. Ve bu yolda yürüyeceğiz” dedi. 

YILMAZOĞULLARI: “İSKELE’DE HP’Yİ ÇOK DAHA İYİ BİR YERE TAŞIYACAĞIZ”

HP İskele İlçe Başkanı Yılmaz Yılmazoğulları ise verilen desteğe teşekkür etti; birlik ve beraberliğin önemine vurgu yaptı.

Yılmazoğulları, uyumla çalışacaklarını, iyi işler yapacaklarını ve HP’yi İskele’de çok daha iyi bir noktaya taşıyacaklarını ifade etti. 


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
6
 
0
 
12
 
1
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
3
ONAY BEKLEYENLER
0
10 Temmuz 2019, Çarşamba
Hasan         - Girne
İçindenmiş cumhurbaşkanı olmak geçermiş.Bak bak bak sen ma ne siyasetçi ha.Neyin cumhurbaşkanı olacan ya be sen.... satmaya, bağlamaya uğraşın... olsan olsan muhtar olun...yok yok muhtar bile olaman.Belki benim karpuzlara dadanan gargalari korkutman icin bostanda bir yer ayirayim sana.Vallahi bulduk belayi bu sicaklarda,kendini bulunmaz hint kumasi zaneder.

10 Temmuz 2019, Çarşamba
Feridun kemal         - Magusa
Hic icinden gelmesin. Sn bakan. Tutmadin. Ne sen ne bakan ekibinden aysegul hanim.

10 Temmuz 2019, Çarşamba
Ozer         - Lefkosa
Disdan gelen emirlerle bu isler olmaz Kudretim.Hukumeti bozus seklin seni politika sahnesinde sifirlamistir.

banner
banner
banner
banner

TBMM Dışişleri Komisyonu, Dışişleri Bakanı Özersay'ı ağırladı
image Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Özersay, TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Volkan Bozkır başkanlığında toplanan Dışişleri Komisyonu'nda ağırlandı.
KKTC belediye başkanlarından Barış Pınarı Harekatı'na destek
image Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli'nin davetlisi olarak KKTC'den İstanbul'a gelen belediye başkanları, Barış Pınarı Harekatı'na destek açıklamasında bulundu.
Anketörlere eğitim verilecek
image Hanehalkı İşgücü Anketi'nin alan uygulamasına yönelik hazırlık çalışmaları kapsamında eğitimler verilecek.