Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 11 Temmuz 2019, Perşembe 17:02
banner

"Telefon hatlarının birleştirilmesi gibi gerçekleşecek her işbirliği bizleri barışa daha da yaklaştıracak"

Telefon hatlarının birleştirilmesi gibi gerçekleşecek her işbirliği bizleri barışa daha da yaklaştıracakBağımsızlık Yolu, telefon hatlarının birleştirilmesi konusunu memnuniyetle karşıladı. Yapılan açıklamada “bu gibi gelişmeler bizleri barışa daha da yaklaştıracak” ifadeleri kullanıldı.
Paylaş  
3
4
3
0

banner

Mobil olarak Kuzey ve Güney arasında yapılan anlaşma Bağımsızlık Yolu tarafından memnuniyetle karşılandı. Bağımsızlık Yolu’ndan yapılan açıklamada, “Telefon hatlarının birleştirilmesi gibi gerçekleşecek her işbirliği bizleri barışa daha da yaklaştıracak” ifadeleri kullanıldı.

Bağımsızlık Yolu’ndan yapılan açıklama şu şekilde:

“Bağımsızlık Yolu olarak adamızda bölünmüşlüğün sadece sembolü değil, aynı zamanda iletişimde şoven bir fiziksel engel olarak da karşımıza çıkan cep telefonlarının çekmemesi durumunun hatların birleştirilmesi ile ortadan kaldırılmasını memnuniyetle karşılıyoruz.

Gerçekleşecek her işbirliği oluşturacağı güven ile bizleri barışa bir adım daha yaklaştıracaktır. Bu işbirliğinin sermayenin karına değil, halkın çıkarına bir formda yapılması gereklidir. Bu nedenle konu ile ilgili muğlak bırakılmış olan telefon ve internetin ücretlendirilmesinin nasıl ve hangi tarifeler üzerinden yapılacağı konusunda hükümetin mağduriyet oluşmaması için hızlıca kamuoyunu bilgilendirmesi gereklidir.

Telefon ve internet erişimi günümüzde lüks değil temel bir haktır. Bunu adamızın tümünde, herkes için uygun fiyat ve kalite ile sağlanması ise hükümetlerin sorumluluğudur.

Bu nedenle hükümetin ücretleri uygunlaştırmak için uygulamaya geçirdiği vergi azaltımı gibi sadece kamu gelirleri ile sınırlı kalacak önlemlerden öte, Kıbrıs'ın kuzeyinde faaliyet yürüten GSM operatörlerinin kar marjlarını da denetlemesi ve gerekirse ücretlendirme aşamasında ücret sınırı koyarak müdahil olması gereklidir.”


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
2
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

TBMM Dışişleri Komisyonu, Dışişleri Bakanı Özersay'ı ağırladı
image Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Özersay, TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Volkan Bozkır başkanlığında toplanan Dışişleri Komisyonu'nda ağırlandı.
KKTC belediye başkanlarından Barış Pınarı Harekatı'na destek
image Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli'nin davetlisi olarak KKTC'den İstanbul'a gelen belediye başkanları, Barış Pınarı Harekatı'na destek açıklamasında bulundu.
Anketörlere eğitim verilecek
image Hanehalkı İşgücü Anketi'nin alan uygulamasına yönelik hazırlık çalışmaları kapsamında eğitimler verilecek.