Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 20 Temmuz 2019, Cumartesi 15:46
banner

TC Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan kaynak aktarımı müjdesi: "750 milyon TL bugün itibariyle serbest"

TC Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan kaynak aktarımı müjdesi: 750 milyon TL bugün itibariyle serbestBaşbakan Ersin Tatar'ı ziyaretinde konuşan TC Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, "Sayın Cumhurbaşkanı'nın da talimatıyla 750 milyon TL'lik kaynak aktarımını bugün itibariyle serbest bırakıyoruz. Bunu KKTC halkıyla paylaşmak isterim" dedi.
Paylaş  
5
7
5
0

Kıbrıs Postası

Başbakan Ersin Tatar, 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı kutlamaları kapsamında KKTC’ye gelen TC Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ı kabul etti.

Kabulde konuşan Oktay, geniş bir heyetle burada olduklarını ifade ederek, öncelikle Tatar’ın Özgürglük ve Barış bayraını kutladı, TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın iyi temennilerini iletti.

Oktay, “Barışı istiyorsanız, her şeye hazır olmak gerekiyor” dedi, savaş dönemlerini de hafiften hatırlamak gerektiğini düşündüğünü belirtti.

Meclis Başkanı Teberrüken Uluçay ile de görüştüklerini de belirten Oktay, KKTC’de yaşayan insanların refah seviyesinin sürekli arttığını, bunun çok daha öteye gitmesini hedeflediklerini söyledi.

Askeri anlamda hazır olmanın her zaman önemli olduğuna dikkat çeken Oktay, “Sosyal ve kültürel anlamda da hazır olmak son derece önemli. Dolayısıyla yapısal reformların KKTC’de güçleniyor olması bizim için çok önemli. Sayın Meclis Başkanı ile bu konuları konuştuk, size de (Tatar) iletiyoruz” dedi.

Oktay şöyle devam etti:

“Gelişimizde, somut işbirliği anlamında, somut meyveleri anlamında ifade etmek istediğim şeylerden biri, Sayın Cumhurbaşkanı’nın da talimatıyla 750 milyon TL’lik kaynak aktarımını bugün itibariyle serbest bırakıyoruz. Bunu KKTC halkıyla paylaşmak isterim. Bu anlamda reformlar önemli, özel sektör önemli.”

Ayrıntılar az sonra…


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
5
 
1
 
6
 
0
 
1
 
1
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
2
banner
banner
banner
banner
banner

İkamet izni olmayan 9 kişi tutuklandı
image KKTC'de ikamet izni olmayan 9 kişi tutuklandı.
Avcılık Federasyonu, İçişleri ve Sağlık Bakanlıkları önüne siyah çelenk bırak...
image Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Avcılık Federasyonu, İçişleri Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı önüne siyah çelenk bıraktı.
"İzolasyon altında yaşayan ülkenin insanları olarak, kimliğin ne anlama geldi...
image Maliye Bakanı Amcaoğlu, Ankara Ticaret Odası'nda (ATO) gerçekleştirilen etkinlikte konuştu. Amcaoğlu, "Bizler izolasyon altında yaşayan ülkenin insanları olarak, tescilin, kimliğin ne anlama geldiğini ve ticari anlamd...