Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 11 Ağustos 2019, Pazar 12:15
banner

UKÜ, Tıp Fakültesi 2019-2020 akademik yılında eğitime başlıyor

UKÜ, Tıp Fakültesi 2019-2020 akademik yılında eğitime başlıyorUluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Tıp Fakültesi, ilk öğrencilerini 2019-2020 Akademik yılı Güz dönemi itibariyle almaya başlıyor.
Paylaş  
3
3
3
0

UKÜ'dan verilen bilgiye göre, Tıp Fakültesi Kurucu Dekanı Prof. Dr. Güldal Mehmetçik, programın eğitim-öğretim dilinin tamamen İngilizce olduğunu belirterek,  hazırlık dışındaki altı yıllık tıp eğitiminin klinik öncesi dönemini oluşturan ilk üç yılında her biri alanında deneyimli öğretim üyelerinden oluşan bir kadro tarafından verileceğini kaydetti.

Mehmetçik, Tıp Eğitimi süresince gerçekleştirilecek uygulamaların üniversite bünyesinde bulunan en son teknoloji ile hazırlanmış laboratuvarlarda, kadavra üzerinde ve insan dokusuna en yakın maketlerle yapılacağını aktararak, programın etkileşimi sağlayan öğrenme yöntemlerinin de dâhil edilmesiyle hazırlandığını açıkladı.

Prof. Dr. Güldal Mehmetçik, programın 4. ve 5. yıllarında ise klinik eğitimin verileceğini, teorik derslerin yanı sıra stajlarda hasta başı eğitim, klinik vizite, hasta hazırlama, poliklinik vizite, ameliyathanede gözlem, klinikler arası ortak toplantı, seminer ve makale saatlerinin yer alacağını bildirdi.

Programın klinik staj dönemi olan 6. yılında ise hekim adaylarına evrensel düzeyin yanı sıra, ülke koşullarının gerektirdiği tüm bilgi ve becerilerin, koruyucu hekimlik ilkeleriyle birlikte öğretileceğini aktaran Mehmetçik, ayrıca öğrencilerin kendilerinden sorumlu öğretim üyeleri gözetiminde tüm klinik çalışmalarda aktif rol alacağını da kaydetti. Prof. Dr. Mehmetçik, aday öğrencilerin Tıp doktorluğuna doğru attığı son adımda, beş yıl boyunca öğrendiklerini gözetim altında da uygulama şansı bulacaklarını kaydetti.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Savaşan'dan taziye mesajı
image UBP Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Ahmet Savaşan, TC Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Dursun için taziye mesajı yayımladı.
"Devlet Tiyatroları ile ilgili yaratılan kriz sanat özgürlüğüyle değil üç - b...
image Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Çavuşoğlu, Devlet Tiyatroları gündemli düzenlenen basın toplantısında Devlet Tiyatroları ile ilgili yaratılan krizin sanat özgürlüğüyle değil siyasi rantla, üç - beş oyla ilgili olduğunu ...
Çıkan yangında 90 ağaç zarar gördü
image Tirmen ile Yamaçköy'de düşen yıldırımın neden olduğu yangında 90 ağaç zarar gördü.