Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 9 Eylül 2019, Pazartesi 11:11
banner

Türk-Sen: "Elektrik Kurumu'na uzatılmaya çalışılan eller engellenmiştir"

Türk-Sen: Elektrik Kurumu'na uzatılmaya çalışılan eller engellenmiştirTürk-Sen Başkan Vekili Özinal, Elektrik Kurumu için yapılan eylemlerin halkın desteğiyle başarıya ulaştığını belirtti.
Paylaş  
7
5
7
1

Kıbrıs Türk İşçi Sendikaları Federasyonu (Türk-Sen) Başkan Vekili Kamil Özinal, yazılı bir açıklama yaparak başta El-Sen olmak üzere Sendikal Platform ve halkın desteğiyle KIB-TEK için talep edilenlerin elde edildiğini belirtti.

Yapılan açıklama şu şekilde:

“EL-SEN üyelerinin her zaman onurlu ve dirayetli duruşları sayesinde bir kez daha toplumsal değerimiz olan Elektrik Kurumuna uzatılmaya çalışılan eller halkımızın ve Sendikal Platform’un desteği ile engellenmiştir.

Bizi yönetenler veya yönettiğini iddia edenler artık çocuklarımızın geleceği ile ilgili dürüst ve somut adımlar atmak için uğraş vermelidirler.

Türk-Sen olarak Kıbrıs Türkünün öz varlıkları olan kurum ve kuruluşlarının satılmasına, özelleştirilmesine şiddetle karşı çıkacağımızı bir kez daha belirtiriz.

Toplumsal özdeğerlerimizin daha iyi noktaya ve çok daha verimli hale gelebilmesi için siyaset ve siyasilerden arınmış işinin uzmanları ile özerk bir yapıya kavuşturmak gerektiğini tüm çabamızın bu yönde olacağını tüm kamuoyuna duyururuz.”


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
4
 
0
 
1
 
1
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
9 Eylül 2019, Pazartesi
cem can         - kktc
yeme bizi..danışıklı döğüş ile birlikte elektriğe ve kurum çalışanların maaşına zam..ne devleti..devleti düşünürlerse bir aylık maaşlarını hibe etsinler de görelim

banner
banner
banner
banner
banner

Başbakan Tatar: "Yargının bağımsızlığı hükümet için çok önemli bir görevdir"
image Başbakan Ersin Tatar, hedefi Kıbrıs Türk halkının güven, refah ve huzur içinde yaşaması olan hükümet için, yargının bağımsızlığı, sorunlarının aşılması, sıkıntısız bir şekilde önüne gelen davaları bakmasının çok öneml...
Cumhurbaşkanı Akıncı 26. Alevkayası Karadeniz Kültür Şenliği'ne katıldı
image Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, eşi Meral Akıncı ile birlikte KKTC Karadeniz Kültür Derneği'nin düzenlediği 26. Alevkayası Karadeniz Kültür Şenliği'ne katılarak, vatandaşlarla bir araya geldi.
Gazimağusa - Lefkoşa yolunda trafik kazası...
image Gazimağusa - Lefkoşa anayolu üzerinde bugün 11.15 sıralarında trafik kazası oldu.