Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 10 Eylül 2019, Salı 12:45
banner

Çavuşoğlu Ankara'da konuştu: "Laf olsun diye müzakereye başlamanın anlamı yok"

Çavuşoğlu Ankara'da konuştu: Laf olsun diye müzakereye başlamanın anlamı yokTürkiye Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Ankara'daki basın toplantısında Kıbrıs görüşmelerinde laf olsun diye müzakereye başlamanın bir anlamı olmadığını söyledi.
Paylaş  
8
5
8
1

Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ankara’da Karadağ Dışişleri Bakanı Srdjan Darmanovic ile ortak basın toplantısı düzenledi.

Basın toplantısında Kıbrıs görüşmelerine de değinen Çavuşoğlu, Kıbrıs meselesinde laf olsun diye müzakereye başlamanın bir anlamı olmadığının altını çizdi.

Bakan Çavuşoğlu Kıbrıs konusu ile ilgili olarak şunları söyledi:

“Bizim için ve Kıbrıs Türk'ü için hassas kırmızı çizgiler var. Bunların da en önemlilerinden biri siyasi eşitliktir. Türkiye olarak her zaman çözümü destekledik. Bundan sonraki müzakere sonuç odaklı ve net çerçeve olmalıdır. Artık bir başarısızlığı daha kaldıramayız. Laf olsun diye müzakereye başlamayız”


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
7
 
0
 
3
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
10 Eylül 2019, Salı
Kemal         - Girne
Türkiye’den gelen konuk bakan aslında dedi ki; “Referans kavramları bizim huzurumuzda belirlenecek.”“Bu iş üçlüyle değil, beşliyle olacak.”Tüm günün özeti de bu.“Siz Kıbrıslı liderler baş başa karar veremezsiniz” demek istedi.Çok da açık söyledi bunu:“Neyi müzakere edeceğimizi birlikte kararlaştırmamız lazım. Birleşmiş Milletler’in de olduğu ortamda, 5 artı BM formatında bir gayri resmi toplantı olsun ve neyi müzakere edeceğimizi burada belirleyelim.”***Bir “özet” daha var.Güneyde “Kıbrıs Cumhuriyeti” söz sahibidir.Kuzeyde Türkiye.Söz sahipliği “güç” üzerindendir.Oysa…Türkiye’nin adadaki varlığında özne halen Kıbrıslı toplumlardır.Kıbrıs’ta Türkler değil…Kıbrıslı Türkler.Türkiye’den her gelen bakan böyle köy köy gezmeye devam ederse ne olacak peki?“Kıbrıs Türk halkının hizmet olarak ne beklediği hakkında bilgi sahibi oluyoruz” diyor, baksanıza…Burada bir yönetim varmış, yokmuş, varsa da armut mu toplarmış, pek de umursanmıyor artık…İşin asıl vahameti bu büyük vesayet karşısında siyaset vitrinindeki “derinnnn” sessizlik.Ada yarısında oluşmuş “gettolarda” yaşamak zorunda bırakılan “soydaşları” toplayarak bağnaz ve milliyetçi bir ağızla konuşmak; Kıbrıs’ın geleceğini birlikte paylaşacak toplumları düşmanlaştırıcı, ötekileştirici, çatışmacı ifadelerle birbirlerine karşı kışkırtmak, “ortak yurt” düşünü inatla kabullenmemek modern bir tavır mı sizce?En manidarı tüm bunlar yaşanırken “ana – yavru” diz dize oturmuş “siyasi eşitlik” söylemleri yapıyor.Bu “siyasi eşitlik” de ne menem bir kavram ki güneye bakarken gözleri fal taşına dönüyor insanın, kuzeye bakarken köreliyor.

banner
banner
banner
banner

Tatar: "Maraş'ı 2020'nin sonunda açmayı hedefliyoruz"
image Başbakan Tatar, Fox TV'de katıldığı İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat programında Doğu Akdeniz'deki ve Kıbrıs'taki gelişmeleri değerlendirdi. Maraş konusuna da değinen Tatar, "Hükümetimizin Maraş kararlılığı devam ediyo...
Avcıoğlu'ndan yanıt: "Doğruları konuşmak istifa etmekten daha erdemli bir dur...
image Kıb-Tek Yönetim Kurulu Asbaşkanı Avcıoğlu, Kıb-Tek Yönetim Kurulu Başkanı Onurhan ve 4 Kıb-Tek Yönetim Kurulu Üyesinin yaptığı ortak açıklamaya yanıt verdi. Avcıoğlu, “Doğruları konuşmak istifa etmekten daha erdemli b...
Solo Türk'ün 15 Kasım'daki gösterisi iptal edildi
image Solo Türk, 15 Kasım'da Cumhuriyet etkinliklerindeki gösterilere katılamayacak.