Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 11 Eylül 2019, Çarşamba 19:03
banner

Sanayi bölgeleri, Sanayi Odası'nda masaya yatırıldı

Sanayi bölgeleri, Sanayi Odası'nda masaya yatırıldıÜlkemizde mevcut sanayi bölgelerinin sorunları bugün Kıbrıs Türk Sanayi Odası'nda (KTSO) masaya yatırıldı.
Paylaş  
4
2
4
0

Konferans salonunda düzenlenen, “Sanayi Bölgeleri Değerlendirme Toplantısı”na ilgili kamu kuruluşlarıyla sanayi bölgeleri kiracıları katıldı.

Toplantıya, Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy, bakanlık müsteşar ve müdürü, sanayi ile ticaret daireleri müdürleri, Planlama ve Şehircilik Dairesi Müdürü, Lefkoşa Türk Belediyesi Müdür Muavini ve İtfaiye Müdürü katıldı.

Açılış konuşmasını yapan KTSO Başkanı Candan Avunduk, bölgelerin sorunlarını ve bu sorunların aşılmasına yönelik başlatılan ve tamamlanan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Bakan Hasan Taçoy, bakanlığa ulaştırılan sorunları teker teker ele alarak, sözleşmelerde yaşanan sorunlardan temizlik hizmetlerine kadar olan geniş yelpazede katılımcılara görüşlerini ve çalışmaları anlattı.

“Organize Sanayi Bölgeleri’nde (OSB) Yaşanan Sorunlar”, “OSB’lerde Sürdürülebilir Temizlik Hizmetlerinin Sağlanması”, “ OSB’lerde arsa/bina Talepleri” ve “Diğer Konular (Geniş Kapsamlı OSB Yasası Çalışması Konusunun Değerlendirilmesi, Özel OSB Konusunun Değerlendirilmesi” konu başlıkları gündemi oluşturdu. Yoğun ilgi gören toplantı soru cevap şeklinde devam etti.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
0
 
0
 
1
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Şirin Kağansoy yazdı: "Ah şu Sosyal Medya"
image Şirin Kağansoy yazdı: "Ah şu Sosyal Medya"
İrfan Batu yazdı: "Ne zaman yağmur yağsa, utanıyorum..."
image İrfan Batu yazdı: "Ne zaman yağmur yağsa, utanıyorum..."
Özersay: "40'a yakın patlamamış mühimmat tespit edildi ve etkisiz hale getiri...
image Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, 40 civarında patlamamış mühimmatın tespit edilerek etkisiz hale getirildiğini belirtti.