Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 16 Eylül 2019, Pazartesi 16:01
banner

Basın-Sen'den Kıbrıs Postası'na destek: "YDÜ'nün açtığı dava sindirme hareketidir"

Basın-Sen'den Kıbrıs Postası'na destek: YDÜ'nün açtığı dava sindirme hareketidirBasın-Sen, yazılı bir açıklama yaparak YDÜ Kurucu Rektörü Günsel'in Kıbrıs Postası'na açtığı davayı eleştirerek her zaman düşünce ve ifade özgürlüğünden taraf  olduklarını vurguladı.
Paylaş  
8
7
6
0

banner

Basın Emekçileri Sendikası’ndan (Basın-Sen) yapılan yazılı açıklamada Kıbrıs Postası’nın bugünkü manşetine değinildi.

Açıklamada Yakın Doğu Üniversitesi Kurucu Rektörü Suat Günsel’in Kıbrıs Postası’na açtığı dava eleştirilerek, bu gibi eylemlerin “resmen tehdit ve sindirme hareketi” olduğu belirtildi.

Kıbrıs Postası, geçtiğimiz günlerde Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası’nın (El-Sen) sosyal medya üzerinden Yakın Doğu Üniversitesi’nin elektrik faturası borcunu ödemediği gerekçesiyle yaptığı duyuruyu “El-Sen’in affı yok; sıra Yakın Doğu Üniversitesi’nde” başlığıyla manşetine taşımıştı.

Basın-Sen’in konuyla ilgili açıklaması şu şekilde:

“Sosyal medyanın baskın olduğu günümüzde, sosyal medya üzerinden paylaşılan ve toplumsal bir konu haline gelen bir görseli haber amaçlı alıp yayınlamak meslek özgürlüklerimiz içerisindedir. Bu bağlamda, Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası’nın, Yakın Doğu Üniversitesi’nin KIB-TEK’e olan borcunu sosyal medyadan yayınlaması ve bu konunun toplumsal bir olay haline gelmesi elbette ki haber değeri taşımaktadır. Kıbrıs Postası Gazetesi de bu bilinçle EL-SEN’in bilgilendirme paylaşımını alıp bu konuyu haberleştirmiştir. Bundan daha doğal ve etik bir durum olamaz.

Ancak ne yazık ki, bazı kesimler kendileri için yapılan güzel haberleri hoşgörü ile karşılarken, kendileri hakkında olumsuz yönde yapılan haberlere ise tepki göstermektedir. Hatta bu tepkilerini ileriye taşıyıp haber yapma, düşünce ve ifade özgürlüğüne sansür uygulamak için mahkemeye başvurmaktadır. YDܒnün de Kıbrıs Postası’na açtığı dava tam da bu anlamı taşımaktadır. Bu adım resmen tehdit ve sindirme hareketidir.

Her daim olduğu gibi bu konuda da sendika olarak düşünce ve ifade özgürlüğünden tarafız. Sonuna kadar da olmaya devam edeceğiz.”


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
5
 
0
 
3
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

UBP PM sona erdi: Akıncı'ya 'Kıbrıs müzakerelerine katılmama' çağrısı
image UBP Parti Meclisi, Cumhurbaşkanı Akıncı'nın Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin sarf ettiği sözler nedeniyle olağanüstü toplandı. Toplantı sonrası Ersin Tatar tarafından okunan ortak metinde, Akıncı'nın toplumsal güveni ...
Kıbrıs Türk Emekli Subaylar Derneği: Akıncı'ya yapılan düzeysiz ve abartılı e...
image Kıbrıs Türk Emekli Subaylar Derneği sağduyu çağrısı yaparak, Cumhurbaşkanı Akıncı'ya yapılan düzeysiz ve abartılı eleştiriler ile küfürleri tasvip etmediklerini belirtti.
Kamu - Sen Başkanı Atan: "Cumhurbaşkanlığı birleştirici olmalı"
image Kamu - Sen Genel Başkanı Metin Atan, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'ya çağrıda bulunarak, "yanlış anlaşıldığını düşünüyorsa yeniden bir açıklama yapmalıdır" dedi.