Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 17 Eylül 2019, Salı 20:35
banner

Sahte mahkeme kararıyla 'erişim engeli' talebi

Sahte mahkeme kararıyla 'erişim engeli' talebiNetkent Akdeniz Araştırma ve Bilim Üniversitesi adı kullanılarak İstanbul Barosu’ndan Avukat Uğur Yılmaz ismiyle gönderilen 'erişim engeli' kararlı mailin sahte olduğu ortaya çıktı.
Paylaş  
6
7
6
0

banner

Kıbrıs Postası 

Netkent Akdeniz Araştırma ve Bilim Üniversitesi adı kullanılarak İstanbul Barosu’ndan Avukat Uğur Yılmaz ismiyle gönderilen ‘erişim engeli’ kararlı mailin sahte olduğu ortaya çıktı.

Netkent Akdeniz Araştırma ve Bilim Üniversitesi Genel Sekreteri Cavit Tuna bir açıklama yaparak, “Üniversitemizin İstanbul 6. Sulh Ceza Mahkemesi'ne gazete haberlerine erişim yasağı getirilmesine ilişkin bir başvurusu da kesinlikle olmamıştır” diyerek,  İstanbul Barosu’ndan Avukat Uğur Yılmaz’ın üniversitenin avukatı olmadığını vurguladı.

Netkent Akdeniz Araştırma ve Bilim Üniversitesi Genel Sekreteri Cavit Tuna yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“KKTC'de yayın yapan bazı gazetelere bir süredir bazı mailler gönderiliyor. Mailin ekinde de bildik yöntemlerle hazırlanmış sahte bir mahkeme kararı var.

Amaç belli. Üniversitemizin adını kullanarak bağımsız iki devletin adli kurumlarını çatıştırmak.

Neymiş efendim, Türkiye mahkemeleri KKTC'de yayın yasağına hükmedebiliyormuş.

Baştan sona yalan. Bu iftirayı atanlar bağımsız mahkemelerde hesap verecek. Ekte yaptığım açıklama var.

''KKTC'de yayın yapan bazı gazetelere ulaştırılan sözde Mahkeme Kararı incelenmiştir.

Öncelikle belirtmek isteriz ki, kararda adı geçen Uğur Yılmaz üniversitemizin avukatı olmadığı gibi bu isimde herhangi bir şahısla hiç bir zaman herhangi bir müvekkil-avukat ilişkimiz bulunmamaktadır. Üniversitemizin İstanbul 6. Sulh Ceza Mahkemesi'ne gazete haberlerine erişim yasağı getirilmesine ilişkin bir başvurusu da kesinlikle olmamıştır.

Basın özgürlüğüne olan sonsuz inancımız, bu tarz bir uygulamayı yapmamızı da doğal olarak engellemektedir.

Bütün bunların yanında, mailde geçen ve Avukat Uğur Yılmaz'a ait olduğu öne sürülen telefon numarasına ilişkin basit bir İnternet araştırması, numaranın o avukata ait olmadığını da göstermektedir (söz konusu numaranın internet üzerinden satış yapan ve ev dekorasyon işleriyle uğraşan bir firmaya ait olduğu anlaşılmaktadır, linki aşağıda bulunmaktadır).

Üniversitemizin adını kullanarak bildik yöntemlerle bu sahte mahkeme kararını üretenlerin, iki ülkenin adli kurumlarını birbiriyle çatıştırmayı hedefledikleri gözlerden kaçırılmamalıdır.

Yine Üniversitemizin adı kullanılarak bağımsız KKTC medyamızın yanıltılma çabası tarafımızca manidar bulunmaktadır ve asla kabul edilemez.

Üniversitemizin avukatları, bu sahte mahkeme kararını hazırlayanların bulunması ve adalete teslim edilmesi amacıyla Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Türkiye'de suç duyurusunda bulunacaklardır.

Gerek KKTC gerek Türkiye yargı sistemlerine güvenimiz ve inancımız tamdır. Konunun takipçisi olacağımızdan emin olabilirsiniz.

Bu sahtekarlığı yapanlar eninde sonunda bağımsız KKTC ve Türkiye mahkemeleri önünde hesap verecektir.

Durumu bilginize sunarım. "


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

Bakanlar Kurulu toplandı
image Bakanlar Kurulu toplandı.
Basın-Sen ile Kıbrıs Postası Toplu İş Sözleşmesi'ni yeniledi
image Basın-Sen ile Kıbrıs Postası bugün Toplu İş Sözleşmesi'ni yeniledi.
Bakan Oğuz: "Kadın çiftçilerimize destek vermeye hazırız"
image Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Oğuz, tarımın her alanında yer alan kadın çiftçilere destek vererek, her daim  yanlarında olduklarını söyledi.