Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 9 Ekim 2019, Çarşamba 07:36
banner

53 milyon TL'yi erteledi, 40 milyon TL ödeme haftaya

53 milyon TL'yi erteledi, 40 milyon TL ödeme haftayaTuranlı 53 milyon TL'lik borcu ertelemeyi başardı ancak 15 Ekim'deki 40 milyon TL'lik ödemesi kapıya dayandı.
Paylaş  
5
5
5
1

banner

Kıbrıs Postası

Gelirlerine haciz konulan Ercan Havalimanı işletmecisi Emrullah Turanlı’nın büyük ortağı olduğu T&T, 53 milyon TL’lik borcu için 6 aylık bir süre içerisinde ödeme yapacağını yazılı olarak taahhüt ederek haciz kararını dondurmasına karşın, 15 Ekim’de ödemesi gereken 40 milyon TL’lik cari borç için bir haftası kaldı.

Emrullah Turanlı’nın büyük ortağı olduğu ve Ercan Devlet Havalimanı’nın işletmecisi T&T şirketinin KKTC Maliye Bakanlığı’na olan borcu nedeniyle gelirlerine getirilen haczin şartlı olarak dondurulduğu öğrenildi.

Gelir paylaşımı sözleşmesi gereği devlete ödemesi gereken 53 milyon TL ile ilgili olarak Maliyenin, T&T’nin gelirlerine koyduğu haciz, şartlı ve yazılı taahhüt ile dondurulduğu ve T&T’nin eski borcu için Maliye Bakanlığı’nın 6 ay süre verdiği belirtildi.

Ancak geçtiğimiz üç ay için tahakkuk eden 40 milyon TL ile ilgili evrakın düzenlendiği ve sözleşme gereği üç ayı takip eden ilk ayın 15’ine kadar ödemesi gereken 40 milyon TL’lik bir meblağ olduğu da öğrenildi.

T&T’nin 53 milyon TL’yi ödemekten kaçınıp süre isterken, 15 Ekim’e kadar 40 milyon TL’yi devlete nasıl ödeyeceği merak edilirken, Maliye Bakanlığı’nın Emrullah Turanlı’ya göz açtırmayacağı ve 15 Ekim’de 40 milyonu ödememesi durumunda yeni tedbirler almaktan çekinmeyeceği ifade ediliyor.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
2
 
0
 
0
 
1
 
3
 
1
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
9 Ekim 2019, Çarşamba
Onder         - Lefkosa
Adam TC Cumhurbaskani RTE'nin hemsiresi,kimseden korkmuyor,inadina yeni Ercan Havaalani'ni bitirmiyor,kimse soz gecirtemiyor.Sozde KKTC BASBAKANI TATAR VE HICBIR YETKISI OLMAYAN ICISLERI BAKMAYANI kudret Ankara'ya cagrildilar ve karsilarinda Emrullah abilerini buldular RTE'nin ofisinde ama ne konusduklarini,yedikleri fircayi(Emrullah abilerinden)hic ama hic bahsetmediler.

banner
banner
banner
banner

"Sivil Savunma Afet Yönetimi ve Müdahale Tatbikatı - 2019" Perşembe günü gerç...
image Sivil Savunma Afet Yönetimi ve Müdahale Tatbikatı - 2019, 24 Ekim Perşembe günü yapılacak.
Bakan Atakan: "Seyrüsefer ve radar gelirleri Ulaştırma Bakanlığı kasasına gel...
image Ulaştırma Bakanı Atakan, "Seyrüsefer ve radar gelirleri Ulaştırma Bakanlığı kasasına gelmeli" dedi.
KTAMS'tan 'af' eleştirisi: "Yükümlülüklerini yerine getirmeyenlerin sayısının...
image Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası Başkanı Bengihan, yapılan 'af çıkacak' açıklamalarını eleştirerek "Süreklilik haline gelen aflar, yeni af beklentisi ile yükümlülüklerini yerine getirmeyenlerin sayısının artmasına...