Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 17 Ekim 2019, Perşembe 23:20
banner

Özersay: "Artık zaman 'memleketim' deme zamanıdır..."

Özersay: Artık zaman 'memleketim' deme zamanıdır...Halkın Partisi Genel Başkanı Özersay, bölge ziyaretleri kapsamında bu akşam İskele'de katıldığı toplantıda yaptığı konuşmada, zaman "senin partin, benim partim deme zamanı değil, 'memleketim' deme zamanıdır" ifadelerini kullandı.
Paylaş  
3
3
3
0

Halkın Partisi Genel Başkanı Özersay ve tüm Bakanlar Kurulu üyeleri belde bilgilendirme ve istişare toplantıları kapsamında başlatmış oldukları bölge ziyaretleri kapsamında bu akşam İskele’de toplandı. Özersay yaptığı konuşmada, zaman “senin partin, benim partim deme zamanı değil, “memleketim” deme zamanıdır” ifadelerini kullandı. 

Halkın Partisi Genel Başkanı, Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Kudret Özersay her bölgenin önemli olduğunu ancak bu akşam bir Larnakalı olarak İskele’de bulunmaktan mutlu olduğunu söyledi. 

UBP-HP koalisyon hükümetinin zor bir dönemde kurulduğunu, hükümetlerde istikrarın ve uyum içinde olmanın önemli olduğuna vurgu yaptı.

Özersay, hükümetin yavaş yavaş daha somut icraatlar yapmaya başladığını ancak yeterli olmadığını kaydetti.

Özersay, “Bazı şeyler belki daha çok zaman alacaktır ancak bir iyi niyetle davranış vardır ortada. Sadece seçim döneminde değil, her zaman vatandaş arasında olup onlar için nelerin önemli olduğunu anlamaya çalışıyoruz” dedi.

UBP-HP koalisyon hükümetinin Kıbrıs sorununda ezber bozacak birtakım fikirler ortaya koyduğunu ve bu fikirlerin, Rum tarafı, Türkiye ve uluslararası alanda hükümetin çabasıyla tartışılır hale geldiğini ifade eden Özersay, bunun yanında Doğu Akdeniz bölgesinde Kıbrıs Türkleri’nin hakları ve Maraş konusunda da ezber bozduklarına işaret etti.

“Bizim için son derece önemli olan Türkiye Cumhuriyeti ile ilişkilerimizi ciddi şekilde önemserken maalesef, son dönemde yapılan açıklamalar bizi üzdü. Teröre karşı mücadelede her zaman Türkiye’nin yanındayız ve bu duruşumuz nettir. TBMM’ de dün yaptığım konuşmada da Kıbrıs Türk halkının Türkiye’nin yanında olduğunu net olarak ortaya koyduk” diyen Kudret Özersay, Türkiye ile konuşurken basın üzerinden diyalog kurmanın ve iç siyasi kaygılarla yapılan açıklamaların bu ilişkiye zarar verdiğine işaret etti.

Özersay, Türkiye ile ilişkilerin karşılıklı saygı temeline oturtulması için hükümet olarak ellerinden geleni yapacaklarını da söyledi. Halkın Partisi Genel Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Özersay konuşmasının sonunda “Zaman zaman çeşitli kaygılarla siyasi manevralar yapılabilir ancak, zaman “senin partin, benim partim” deme değil, “memleketim” deme zamanıdır” diyerek konuşmasını tamamladı.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
2
 
0
 
6
 
0
 
1
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

Milli Dernekler Platformu'ndan BM'ye mektup
image Milli Dernekler Platformu, yarın sabah "gasp edilen haklardan doğan mağduriyeti" anlatmak adına Birleşmiş Milletler'e mektup göndereceğini bildirdi.
Oktay ve beraberindeki heyet KKTC'de
image Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve beraberindeki heyet KKTC'ye geldi.
İstanbul - Ercan seferini yapan uçakta rahatsızlanarak hayatını kaybetti
image İstanbul - Ercan seferini yapan uçaktaki 39 yaşındaki yolcu Rahmi Duran Ersuz, yaşamını yitirdi.