Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 8 Kasım 2019, Cuma 15:01
banner

Sağlık Bakanı Pilli'den KTAMS'ın 'siyah çelenk' eylemine yanıt

Sağlık Bakanı Pilli'den KTAMS'ın 'siyah çelenk' eylemine yanıtSağlık Bakanı Pilli, KTAMS'ın siyah çelenkli eylemine "Kamu görevlisine yakışmayan davranışlar sergileyen bir kişinin hakkını haksız yere savunmak amacıyla bakanlık önüne siyah çelenk konmasını kabul etmiyorum" yanıtını verdi.
Paylaş  
5
5
5
1

Sağlık Bakanı Ali Pilli sendikaların asli görevinin çalışanların hak ve adaletini savunmak olduğunu belirterek, kamu görevlisine yakışmayan davranışlar sergileyen bir kişinin hakkını haksız yere savunmak amacıyla bakanlık önüne siyah çelenk konmasını kabul etmediğini ifade etti.

Sağlık Bakanı Pilli bu sabah KTAMS’ın Bakanlık önüne siyah çelenk bırakmasına ve kendisinin antidemokratik ve keyfi uygulamalar yaptığına ilişkin iddialarda bulunmasına yazılı bir açıklamayla yanıt verdi.

Bakan Pilli açıklamasında şunları kaydetti:

“Asli kadrosu Yataklı Tedavi Kurumları Başhekimi olan Dr. Nil Ergün Eledağ, Kamu Hizmeti Komisyonu tarafından vekaleten 25 Ocak 2019’da Gazimağusa Devlet Hastanesi Başhekimi olarak da görevlendirilmiştir. 

Kamu Hizmeti Komisyonu’nun vekaleten görevlendirmesine istinaden, 31.01.2019’dan itibaren Bakanlık tarafından 3 gün Gazimağusa Devlet Hastanesi’nde, 2 gün ise Yataklı Tedavi Kurumları Dairesi’nde görevlendirilmiştir. (Salı-Perşembe)

Bakanlık tarafından yapılan görevlendirmeye uymayarak, Yataklı Tedavi Kurumları Dairesi’ndeki görevine gelmemiş, özellikle Müdür yokluğunda Daireyi ihmal ederek Dairedeki işlerin aksamasına sebebiyet vermiştir.

Dr. Nil Ergün Eledağ’ın izinli ve raporlu olduğu dönemde ek mesai çizelgesi doldurarak Devletten haksız yere maddi kazanç elde ettiği de tespit edilmiştir.

Gazimağusa Devlet Hastanesi’ndeki tutum, davranış ve astları ile uyumsuz çalışmaları nedeniyle; Gazimağusa Devlet Hastanesi personeli Sağlık Bakanlığı’na defalarca şikâyete gelmiştir.

Sosyal medyada Sağlık Bakanı olarak şahsım aleyhine ‘Ali Pilli ve çetesi’ ifadesini kullanarak paylaşımyapmış, ayrıca Gazimağusa Devlet Hastanesi’nde yine şahsım aleyhinde gerek personel gerekse hastaların önünde çirkin ithamlarda bulunarak küfür etmiştir. Söz konusu küfürlere şahit olan personel bizzat şahsıma yazılı imzalı bilgi vermiştir.

Dr. Nil Ergün Eledağ, Gazimağusa Devlet Hastanesi’ndeki çalışma düzenini ve iş barışını bozduğu, çalışma huzurunu kaçırdığı nedeniyle, anılan hastanede sağlık hizmeti verilemeyecek duruma gelinmişti. 

Ülkemizin en büyük ikinci Devlet hastanesi olan ve kalabalık bir nüfusa hizmet veren Gazimağusa Devlet Hastanesi’de, kamu yararı düşünülerek, gelinen noktada bu acil durumu düzeltmek amacıyla Bakanlığın müdahalesi elzem ve kaçınılmaz hale gelmişti.

Bu nedenle Bakanlık 25 Ekim, 2019 tarihinden itibaren, Dr. Nil Ergün Eledağ’ın mevzuatın kendisine yüklediği yükümlülükleri yerine getirmediği ve mevcut düzeni bozması nedeniyle, hakkında soruşturma açılmış ve üç ay süreyle görevinden uzaklaştırılması gerekli görülmüştür.

Buna paralel olarak Kamu Hizmeti Komisyonu’nda yapılan değerlendirme sonucunda, 25 Ekim 2019 tarihinden itibaren Dr. Nil Ergün Eledağ’ın, Gazimağusa Devlet Hastanesi’nde Başhekim olarak vekaleten yapılan görevlendirmesine de son verilmiştir.

Bugün, bir sendikamız tarafından bakanlık önüne siyah çelenk bırakılmıştır. Asli görevi çalışanların hak ve adaletini savunmak olan Sendikaların, yukarıda anlatılan eylemleri gerçekleştiren ve bir kamu görevlisine yakışmayan davranışlar sergileyen bir kişinin hakkını haksız yere savunmak amacıyla Bakanlık önüne siyah çelenk koymasını yanlış bulduğumu ve kabul etmediğimi bilgilerinize getiririm.”


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
4
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
8 Kasım 2019, Cuma
Turkish power         - Ankara
Sayin bakanim bende uzman doktorum Turkiyede mesai sabah 8 17 mesai disi calisma17 21 arasi maas 4500 fiks doner 2700civari egitim hastanelerinde docent profoserler bile surunuyor kktc de ogleden sonra herkes arazi aciller dokuluyor ogrenci cocugum icin muhacerat saglik raporu 5 6 gunden once ozel laboratuar gezmeden cikmiyor girne dh de yillardir x ray cihazi bozuk kktc halkina guc kuvvet versin

banner
banner
banner
banner
banner

Saner: "Genel Başkan Ersin Tatar'la bu ay içinde bir Avrupa Birliği kentini z...
image Ulusal Birlik Partisi Genel Sekreteri Ersan Saner, Genel Başkan Ersin Tatar'la bu ay içinde bir Avrupa Birliği kentini ziyaret ederek, bir dizi temasta bulunacaklarını açıkladı.
Özersay: "Kurumlar üzerinde şaibe yaratmayın..."
image Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu bugünkü çalışmalarını tamamladı. Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay konuşmasında, "Yapılan sınav adildir, kurumlar üzerinde şaibe yaratmayın" uyarısında bulundu.
Hava sıcaklığı hafta boyunca 23 - 26 derece
image Hava sıcaklığı hafta sonuna kadar 23 - 26 derece dolaylarında olacak.