Ana Sayfa >> TÜRKİYE 13 Mart 2018, Salı 15:27

Kammenos: "Türkiye'yle barış içinde bir arada olmayı arzuluyoruz..."

Kammenos: Yunanistan Ulusal Savunma Bakanı Panos Kammenos, Türkiye’nin arzulanan Avrupa yolunda yürüyeceğine yeni bir yol izlediğini söyledi.
Paylaş  
8
2
6
0

Baf ‘Andreas Papandreou’ hava üssünü “Kıbrıs Cumhuriyeti” Savunma Bakanı Savvas Angelides ile gezen Kammenos, Yunanistan ve Kıbrıs’ın ‘bir sonraki aşamada doğal gaz ve petrol üretecek ülkeler olarak Yunanistan ve Kıbrıs’ın tarihlerinde önemli bir dönemde olduklarını vurguladı.

Yunanistan’ın bu süreçte Türkiye’nin tepkilere neden olan davranışlarında Kıbrıs’ı takip ettiğini ifade eden Kammenos, ülkesinin uluslararası hukuk ve iyi komşuluk ilişkilerine saygı çerçevesinde Türkiye’yle barış içinde bir arada olmayı arzuladığını kaydetti.

“Türkiye’nin de aynı şekilde davranması gerektiğine işaret eden Yunan Savunma Bakanı, “Kıbrıs’ın münhasır ekonomik bölgesinde ve Yunanistan uluslararası sularıyla hava sahasındaki son kışkırtmaların, kışkırtıcı açıklamalarla, iki Yunan askerinin yakalanmasıyla Türkiye, Avrupa yolunda istenen yol yerine yeni bir yol izlemektedir” şeklinde konuştu.

Türkiye’yi sınırda yakaladığı Yunan askerlerini serbest bırakacağına tutuklamasını, çok güvenlikli bir hapishanede alıkoymasını eleştiren Kammenos, bu askerlerin AB vatandaşı olduklarını, Avrupa sınırlarını koruduklarını ve NATO üyelerinin dostları olduğunu, Yunanistan’ın bu rehin alma durumunun en kısa zamanda sona ermesini beklediğini ifade etti.

Panos Kammenos, Türkiye’nin bu tür uygulamaların ne iyi komşuluk ilişkilerine ne de kendisinin AB’ne yönelik imajına yardımcı olacak uygulamalar olduğunu kaydetti.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
1
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

"Türkiye, Kıbrıs'ı ilgilendiren süreçle alakalı uluslararası hukuktan kaynakl...
TC Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, "Türkiye, Kıbrıs'ı ilgilendiren süreçle alakalı uluslararası hukuktan kaynaklanan pozisyonunu sonuna kadar koruyacaktır" dedi.
TSK ve ÖSO, Afrin'de 5 köyü daha teröristlerden temizledi
Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO), Afrin'de 5 köyü daha teröristlerden kurtardı.
Kıbrıs Gazilerinden Zeytin Dalı Harekatı'na destek
Türkiye'nin çeşitli kentlerinden Hatay'a gelen Kıbrıs gazileri, Zeytin Dalı Harekatı'na destek verdi.