Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> TÜRKİYE 28 Ağustos 2018, Salı 09:16
banner

TC Deniz Kuvvetleri Komutanlığı: "KKTC'ye deniz üssü kurulması gerekiyor"

TC Deniz Kuvvetleri Komutanlığı: KKTC'ye deniz üssü kurulması gerekiyorTC Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından TC Dışişleri Bakanlığı'na sunulan öneride, KKTC'de uygun bir mevkide deniz üssü kurulması gerektiği belirtildi.
Paylaş  
9
1
8
1

 

Türkiye Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından TC Dışişleri Bakanlığı'na sunulan öneride, Türkiye'nin KKTC'de uygun bir mevkide deniz üssü kurması gerektiği belirtildi.

“KKTC ve Türkiye'nin elinin güçlenmesine büyük katkı sağlayacak” KKTC'de kurulacak deniz üssü, KKTC'nin egemenlik haklarının muhafazasında güvence olmasının yanısıra KKTC ve Türkiye'nin Doğu Akdeniz'deki hak ve menfaatlerinin korunması, deniz enerji sahalarındaki işgalleri önleyecek tedbirlerin alınması ve yeniden başlatılmak istenen müzakerelerde KKTC ve Türkiye'nin elinin güçlenmesine büyük katkı sağlayacak.

Türkiye'nin KKTC'ye kurması olası Deniz Üssü'nün, İngilizlerin bölgedeki deniz üssü gibi egemen üs olarak tesisi öneriliyor.
banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
11
 
1
 
5
 
1
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
28 Ağustos 2018, Salı
Remzi         - Lefkoşa
Türkiye KC'nin 3 garontorunden biri. 1+1=2 Arkanizdan konuşmayın.

banner
banner
banner
banner
banner
banner

Çavuşoğlu: "Kim ne derse desin, KKTC'nin bize ruhsat verdiği alanlarda sondaj...
image Türkiye Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, “Rum tarafının Batı Akdeniz'de ve Kıbrıs etrafında sondajlara başlamasına da göz yummuyoruz. KKTC’nin bize ruhsat verdiği alanlarda artık biz de sondaja başlıyoruz. Kim ne derse des...
Erdoğan, Trump'la telefonda görüştü: "Türkiye, Münbiç'te güvenliği devralmaya...
image Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Trump ile yaptığı telefon görüşmesinde, Türkiye'nin Münbiç'te güvenliği vakit kaybetmeden devralmaya hazır olduğunu bildirdi.
Ankara'da Rauf Denktaş Anısına Konferans düzenlendi
image Ankara’daki Adana Karaisalılılar Aladağlılar ve Pozantılılar Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin (AKAPDER), 13 Ocak 2012 tarihinde vefat eden K.K.T.C.’nin 1. Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş için “vefatının 7...