Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> TÜRKİYE 6 Mart 2019, Çarşamba 16:11
banner

Bakan Atakan, Ankara'da bir dizi temasta bulundu

Bakan Atakan, Ankara'da bir dizi temasta bulunduBayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, AUS (Akıllı Ulaşım Sistemleri) Türkiye’nin organize ettiği 1. Uluslararası Akıllı Ulaşım Sistemleri Zirvesi’nin açılışına katıldı ve Türkiye Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turan ile baş başa ve heyetler arası görüşme yaptı.
Paylaş  
2
2
2
0

Bakan Atakan, zirvenin açılışında yaptığı konuşmada, KKTC’nin küçük ölçeği nedeniyle kıllı ulaşım sistemlerinin kolaylıkla ülke geneline entegre edilebileceğini söyleyerek mevcut akıllı ulaşım sistemleri ve yıl sonuna kadar bu alanda gerçekleştirilecek projelerle ilgili bilgi verdi.

“Akıllı ulaşım sistemleri ile ilgili teknik detaylar ve hukuki süreci tamamladık. Plaka tanıma sistemi, kırmızı ışık denetleme sistemi ve elektronik kantar denetleme sistemi bu yıl içerisinde uygulamaya konacak” diyen Atakan, akıllı ulaşım sistemleri sektör temsilcilerini yatırım yapmaları için KKTC’ye davet etti.

Zirvenin açılışının ardından Türkiye Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turan ve Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan baş başa bir görüşme gerçekleştirdi. Baş başa görüşmenin ardından heyetler arası görüşmeye geçildi. Görüşmede KKTC’deki karayolları, limanlar, telekomünikasyon ve sivil havacılık konuları ele alındı.

Toplantıda ara emirlerinin kalktığı yarım kalan karayolu projeleri, 2019 yılı için planlanan projeler, karayollarının genel durumu ve ihtiyaçlar ele alınırken, yeni Ercan Havalimanı inşaatı ve Sivil Havacılık Dairesi Smart Binasının geliştirilmesi ile Telekomünikasyon Dairesi’nin yeniden yapılandırılması masaya yatırılan diğer konular arasında yer aldı.

Toplantıda KKTC heyetinde Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı Kemal Bağzıbağlı, KKTC’nin Ankara Büyükelçisi Kemal Köprülü, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı Özel Kalem Müdürü Ramadan Beysun, Plan Proje Müdürü Oğuz Akçay, Karayolları Dairesi Müdürü Serhan Kazmacı ve Ankara Büyükelçiliği Muavin Konsolos/Üçüncü Sekreteri Ebru Dayanç Köprülü yer aldı.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
2
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Türkiyeli gazeteci Taki Doğan, yaşamını yitirdi
image Gazeteci Taki Doğan (68), akciğer rahatsızlığı nedeniyle Ankara'da bir süredir tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.
TC Milli Eğitim Bakanlığı'ndan matematik dersinin zorunluluğuyla ilgili açıkl...
image TC Milli Eğitim Bakanlığı tarafından çok konuşulan matematik dersi zorunlu olmayacak konusuyla ilgili açıklama yaptı.
Akdeniz'de sondaj yapacak ikinci gemide son hazırlıklar
image Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı'na (TPAO) ait Deepsea Metro-1 adlı petrol platformu Osmangazi Köprüsü'nün karşı ayağında bulunan Çolakoğlu Limanı'na çekildi. Platformun havuzlama ve boya çalışmaları burada yapılac...