Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> TÜRKİYE 31 Mart 2019, Pazar 23:53
banner

Kılıçdaroğlu: "Bizdeki verilere göre İmamoğlu kazandı. İstanbul örgütü 48 saat uyumayacak"

Kılıçdaroğlu: Bizdeki verilere göre İmamoğlu kazandı. İstanbul örgütü 48 saat uyumayacakCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, basına seçimle ilgili bir açıklama yaptı.
Paylaş  
3
2
3
0

Kıbrıs Postası

Açıklama şöyle:

"Yerel seçimi gerçekleştirdik. Oylarımızı kullandık. Öncelikle şunu ifade etmek isterim; bugüne kadar çok sayıda seçim yaşadık.Ama ilk kez bu kadar adaletsiz bir seçimle karşı karşıya kaldık. İftira kampanyaları mı dersiniz, başka şeyler mi dersiniz. Meydanın zaten iktidarın kontrolünde olduğunu biliyoruz. Ama halk demokrasiden yana tavrını koydu. Demokrasiyi seçti halk. Bu bizim için çok önemli bir ışık. Bütün baskı, iftira kampanyalarına rağmen halk demokrasiden yana tavrını koydu. Dünyanın tüm demokratları da emin olun bu tavırdan dolayı rahatlamışlardır. Bölge için de çok önemlidir. Mazlum ülkeler tarafından Türkiye örnek alınan bir ülkedir.

İstanbul’da bizim elimizdeki verilere İmamoğlu kazanmış durumda. Bizi üzen şu; Başbakanlık, Meclis Başkanlığı yapmış birisinin daha elinde veri olmadan biz kazandık diye yangından mal kaçırır gibi açıklama yapmasını Binali beye yakıştırmadım. Biz tüm ıslak imzalı tutanakları alıyoruz, bakıyoruz, gayet soğukkanlılıkla bakıyoruz. Dolayısıyla buradan İstanbul’daki örgütteki tüm arkadaşlarıma sesleniyorum. 48 saat kimse uyumayacak. Sandıklar terk edilmeyecek. Birleştirme tutanakları mutlaka ve mutlaka sizin yanınızda tutulacak. Göreceksiniz İstanbul’a da bahar gelecek. Tıpkı Ankara’ya baharın geldiği gibi. Tüm baskılara, iftira kampanyalarına rağmen başarıl elde ediyoruz. Başarımızı tüm 81 milyonun başarısı, demokrasiye olan özlemi olarak görüyoruz. Zafer olarak telakki etmiyoruz. Zafer düşmana karşı kazanılır. Bu seçimden elde edilen bir başarı sadece bizim açımızdan değil dünya açısından da Türkiye’de demokrasi gelişiyor diye memnuniyetle karşılanacaktır.

Ankara’yı Mansur Yavaş kazandı. Adana, Mersin, Antalya, Kırşehir, Artvin, Ardahan, Bolu, Bilecik’i kazandık. Kazanan aslında Türkiye."


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

HEPAR siyasi faaliyetlerini durdurma kararı aldı
image KKTC'de de bir süre görev yapan Emekli Tümgeneral Osman Pamukoğlu'nun kurucusu olduğu HEPAR siyasi faaliyetlerini durdurma kararı aldı.
Erdoğan, Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırı hakkında konuştu: "Olay tüm boyutlar...
image Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan linç girişimi hakkında ilk kez konuştu.
Kılıçdaroğlu'na saldıran 5 kişi gözaltında
image Ankara'nın Çubuk ilçesindeki asker cenazesinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na saldırının faillerinden Osman Sarıgün Sivrihisar'da yakalandı. Gözaltına alınan 5 kişinin de ifade işlemlerinin Çubuk'ta sürdüğü b...