Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> TÜRKİYE 16 Mayıs 2019, Perşembe 10:20
banner

Can Ataklı: "Konu; Kıbrıs'ın etrafındaki sondajlar"

Can Ataklı: Konu; Kıbrıs'ın etrafındaki sondajlarGazeteci-Yazar Can Ataklı, köşe yazısında, "Konu Akdeniz'de, Kıbrıs'ın etrafındaki petrol ve doğal gaz alanlarında yapılan sondajlar. Yunanistan burada hakkımız olmadığını söylüyor ve çemkirebiliyor. Biz ise Akdeniz'de ne kadar güçlü olduğumuzu dosta düşmana gösterdiğimizi anlatıyoruz hesapta" ifadelerini kullandı.
Paylaş  
3
3
1
0

Gazeteci-Yazar Can Ataklı, bugünkü köşe yazısında, Kıbrıs’ta Akdeniz’de petrol ve doğal gaz sondajlarına değindi.

Ataklı, “Konu Akdeniz'de, Kıbrıs'ın etrafındaki petrol ve doğalgaz alanlarında yapılan sondajlar. Yunanistan burada hakkımız olmadığını söylüyor ve çemkirebiliyor. Yunan Başbakanı Türkiye'nin itibarını ayaklar altına alıyor, alabiliyor, buna cesaret edebiliyor. Biz ise güya çok büyük askeri tatbikatlar yaparak Akdeniz'de ne kadar güçlü olduğumuzu dosta düşmana gösterdiğimizi anlatıyoruz hesapta” ifadelerine yer verdi.

Korkusuz Gazetesi Yazarı Can Ataklı’nın Sözcü'de yayımlanan bugünkü köşe yazısının bir bölümü şu şekilde:

“Bir ülkenin itibarı yoksa, ufak tefek ülkelerin bile istediği an laf edeceği hale gelir. İşte Türkiye'yi dışarıda bu hale getirdiler. Komşumuz Yunanistan'ın Başbakanı Çipras bakın ne dedi bizim için; “Eğer bu strateji devam ederse, finansal tedbirler ve yaptırımlar olabilir. Bu uygulamalara devam etmek yerine Türkiye, uluslararası hukuka ve anlaşmalara saygı göstermeli, diyalog masasına oturmalı.” Konu Akdeniz'de, Kıbrıs'ın etrafındaki petrol ve doğalgaz alanlarında yapılan sondajlar. Yunanistan burada hakkımız olmadığını söylüyor ve çemkirebiliyor. Yunan Başbakanı Türkiye'nin itibarını ayaklar altına alıyor, alabiliyor, buna cesaret edebiliyor. Biz ise güya çok büyük askeri tatbikatlar yaparak Akdeniz'de ne kadar güçlü olduğumuzu dosta düşmana gösterdiğimizi anlatıyoruz hesapta. Oysa durum maalesef bu. Sadece iç kamuoyu, her zaman olduğu gibi Erdoğan'ın tüm dünyaya kafa tutan ve herkesi önünde diz çöktüren bir süper lider olduğunu sanıyor. AB himmetiyle şimdilik ayakta duran Yunanistan'ın bile “Size ekonomik yaptırım uygularız haaa” diye parmak sallamasının farkında bile olmuyor. 17 yılda gelinen nokta insanı çok üzüyor.”

Can Ataklı'nın konuyla ilgili bugünkü köşe yazısı


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
3
 
0
 
2
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

TC Milli Savunma Bakanı Akar'dan askerlik sistemi açıklaması    
image Türkiye Cumhuriyeti Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, yazılı ve görsel basının Ankara temsilcileri ile düzenlenen iftarda bir araya geldi.
Türkiye'den Yunanistan'a 19 Mayıs tepkisi
image Türkiye Dışişleri Bakanlığı'ndan, Yunanistan'da 19 Mayıs 1919'u gölgelemeye yeltenen bazı radikal grupların, Türk tarihine yönelik hayal ürünü iddialarını kabul etmenin mümkün olmadığını bildirdi.
Numan Kurtulmuş: "Doğu Akdeniz'de yeni bir savaşın eşiğine gelmiş bulunuyoruz...
image AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, "Doğu Akdeniz'de bütün dünyanın savaş gemileri orada, sular yeniden ısındı. Doğu Akdeniz’de yeni bir savaşın eşiğine gelmiş bulunuyoruz” ifadelerini kullandı.