Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> TÜRKİYE 7 Haziran 2019, Cuma 15:01
banner

Erdoğan: "Akdeniz'de KKTC'nin haklarını yedirtmeyiz"

Erdoğan: Akdeniz'de KKTC'nin haklarını yedirtmeyizTürkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, Doğu Akdeniz'deki sondaj çalışmaları hakkında konuştu. Erdoğan, "Kuzey Kıbrıs'taki Türk soydaşlarımızın haklarını hiç ilgisi alakası olmayanlara da yedirtmeyiz" dedi.
Paylaş  
3
5
2
0

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Doğu Akdeniz’deki gelişmelere ilişkin açıklamalarda bulundu. Erdoğan, “Bölgede Güney Kıbrıs’ın nasıl hakkı varsa, Kuzey Kıbrıs’taki Türk soydaşlarımızın da hakkın var. Bu hakları hiç ilgisi alakası olmayanlara da yedirtmeyiz” dedi.

Doğu Akdeniz'deki gelişmelere ilişkin Erdoğan, şunları söyledi:

"Bölgenin bir defa çıkacak olan tüm neması, yani bu petrol noktasında olabilir başka olabilir, bunların hepsinden Güney Kıbrıs'ın nasıl hakları varsa aynı şekilde uluslararası hukuka göre Kuzey Kıbrıs'taki Türk soydaşlarımızın da hakları var. Bu hakları kimse kusura bakmasın biz hiç ilgisi alakası olmayanlara da yedirtmeyiz.

Bizler şu anda münhasır ekonomik bölgelerde, özellikle Kuzey Kıbrıslı kardeşlerimin, Türk soydaşlarımızın haklarını sonuna kadar korumakta kararlıyız. Onun için de şu anda yeni aldığımız sondaj gemileri olsun, arama noktasındaki gemilerimiz olsun bunlar da bölgeye intikal ediyorlar. Onların da çalışmaları var. Onların korumaları noktasında yine Silahlı Kuvvetlerimizin ilgili fırkateynler olsun hepsi bölgedeler."


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
10
 
0
 
1
 
0
 
5
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Diyanet'ten çizgi film açıklaması: Dini ve milli duygulara aykırı
image Diyanet'in aylık Aile Dergisi'nde bazı çizgi filmlerin çocukları 'şiddete yönelttiği' bazılarının da 'dini ve milli duygulara aykırı olduğu' belirtildi. Bu çizgi filmler arasında He-man, Voltran, Bugs Bunny, Ninja Kap...
Salda Gölü davasında mahkeme yetkisizlik kararı verdi
image Isparta İdare Mahkemesi, Salda Gölü'nde Millet Bahçesi projesinin iptali ve yürütmenin durdurulması talebiyle açılan davayı yetki yönünden reddederek, dava dosyasının Ankara İdare Mahkemesi'ne gönderilmesine karar ver...
Türkiye Kültür Bakanı Yardımcısı hayatını kaybetti
image Türkiye Kültür Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Haluk Dursun, Van'ın Erciş ilçesinde geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybetti.